Pacjent z koronawirusem uciekł ze szpitala po napój wysokoprocentowy. Policja pilnie poszukiwała klientów sklepu

Autor Mateusz Dolak - 31 Marca 2020
PilneŹródło: wawainfo.pl

Policja oraz służby sanitarne poszukiwały mężczyzny, który w poniedziałek około godziny 17:20 był w sklepie "Kamyk Alkohole" przy ul. Wołoskej 78. Mężczyzna mógł mieć kontakt z osobą zakażoną koranowirusem, nie wiedząc o tym. Poszukiwany wszedł do sklepu za 61-latkiem ubranym w siwo-czarną bluzę i charakterystyczną czerwoną czapkę. Kilka minut wcześniej uciekł ze szpitala MSWiA przy ul. Wołoskiej 137.

Poszukiwany mężczyzna

Mężczyzna, którego policja prosiła o pilny kontakt ma około 30-35 lat i ciemne krótko ostrzyżone włosy. W momencie zakupów ubrany był w czarną kurtkę i granatowe jeansy oraz miał na sobie czarny plecak. - W trakcie zakupów cały czas spoglądał w swój telefon. Kupił jedną puszkę napoju i wyszedł. W tym czasie w sklepie był zakażony mężczyzna, z którym poszukiwany mężczyzna się mijał. Prosiliśmy go o pilny kontakt telefoniczny z oficerem dyżurnym Komendy Rejonowej Policji Warszawa II - apelował asp. szt. Robert Koniuszy z policji na Mokotowie.

61-latek uciekł ze szpitala

Jak podaje policja, funkcjonariusze otrzymali informcje o oddaleniu się jednego z pacjentów zakażonych koronawirusem ze szpitala MSWiA. Mężczyznę udało się odnaleźć na terenie szpitala, ale okazało się, że 61-latek opuścił placówkę i udał się do pobliskiego sklepu "Kamyk Alkohole” przy ul. Wołoskej 78 po alkohol. - W tym czasie w sklepie przebywały dwie osoby - poszukiwany przez policjantów mężczyzna oraz zakażony. Niestety w jego przypadku mówimy o skrajnej nieodpowiedzialności i jest to delikatne określenie, biorąc pod uwagę fakt, że w przypadku mężczyzny wynik badania koronawirusa był pozytywny. Z naszej strony działania mogą być tylko jedne. Zero tolerancji - podsumowuje Koniuszy. Mężczyźnie który uciekł grozi nawet do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Czekamy na wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News