Dowiedział się, że jest chory na COVID, został wyrzucony z mieszkania. Właściciel będzie teraz tłumaczył się na policji

Autor Mateusz Dolak - 25 Stycznia 2021
wyrzucony z mieszkaniaŹródło: policja

Ukrainiec został wyrzucony z mieszkania po tym jak okazało się, że zachorował na COVID19. Kiedy wylądował na ulicy, poprosił o pomoc policję. Właściciel lokalu będzie się teraz tłumaczył na komendzie.

Wypadek

Wszystko zaczęło się od tego, że Ukrainiec miał wypadek przy pracy i trafił do szpitala. Jego obrażenia nie były duże, dlatego lekarze stwierdzili, że może wrócić do domu. Podczas badań okazało się jednak, że mężczyzna jest zakażony koronawirusem.

Lekarze zarządzili, że karetka odwiezie go do wynajmowanego mieszkania, gdzie miał odbyć izolację do momentu wyzdrowienia. Mężczyzna wynajmował pokój w mieszkaniu w Karczewie, dlatego gdy tylko dowiedział się o chorobie, powiadomił właściciela.

- Ten następnego dnia polecił mu, aby się spakował, gdyż zapewni mu inne lokum. Gdy ten z bagażem wyszedł na ulicę, obiecany transport się nie pojawił - relacjonuje Paulina Harabin z policji w Otwocku.

Ksiądz powiesił się na plebanii. Znajomi rodziny oskarżają parafię, matka musiała zapożyczyć się na organizację pogrzebuKsiądz powiesił się na plebanii. Znajomi rodziny oskarżają parafię, matka musiała zapożyczyć się na organizację pogrzebuCzytaj dalej

Bali się kwarantanny

Mężczyzna postanowił więc wrócić do lokalu, ale współlokatorzy zamknęli drzwi i nie chcieli go wpuścić. Jak podaje policja, wszystko dlatego, że sami bali się izolacji. - Obywatel Ukrainy jednak miał założoną maseczkę, rękawiczki oraz przestrzegał dystans społeczny - podkreśliła Harabin.

Ukrainiec wrócił więc na ulicę i zaczepił dzielnicowego, który akurat przechodził w pobliżu. Podczas rozmowy pokazał policjantowi dokumentację medyczną i opowiedział o całej sprawie. Reakcja funkcjonariusza była natychmiastowa. Na miejscu pojawił się partol, który pomógł ustalić dane właściciela mieszkania. Po interwencji , chory na COVID wrócił do miejsca przebywania. Ponadto sporządzono odpowiednią dokumentację służbową, a wszyscy współlokatorzy zostali objęci kwarantanną.

Policja apeluje, by nie lekceważyć obostrzeń związanych z koronawirusem. - Musimy wszyscy zdać sobie sprawę z powagi sytuacji, w jakiej się znajdujemy. Nie stwarzajmy wirusowi okazji do rozprzestrzeniania się - podkreśla Harabin.

źródło: wawainfo.pl
zdjęcie główne : policja

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News