Koronawirus. Pierwsza ofiara śmiertelna na Mazowszu. Nie żyje zakażony kierowca PKS Grójec

Autor Mateusz Dolak - 22 Marca 2020
Koronawirus w Polsce Źródło: psp

Kolejna osoba zakażona koronawirusem nie żyje. W szpitalu zmarł kierowca autobusu PKS Grójec. O jego śmierci poinformował prezydent Radomia.

Nie żyje kierowca PKS Grójec

- Niestety, w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym im. dr Tytusa Chałubińskiego zmarł pacjent zarażony koronawirusem. To 43-letni mieszkaniec powiatu białobrzeskiego, który do naszego szpitala trafił 16 marca jako pierwszy pacjent z COVID-19 - poinformował w niedzielę rano Radosław Witkowski, prezydent Radomia. W komunikacie zaapelował do Polaków, by zostali w domu. - Za oknem piękne słońce, które zachęca do wyjścia. Apeluję jednak - #zostanwdomu! Tylko tak możemy powstrzymać epidemię. Ja tymczasem będę rozmawiał z odpowiedzialnymi za służbę zdrowia w Radomiu o tym, jak jeszcze jako samorząd możemy pomóc lekarzom i całemu personelowi, którzy walczą na pierwszej linii z koronawirusem - podsumował Witkowski.

Poszukiwania pasażerów

O zakażonym kierowcy autobusu dowiedzieliśmy się w poniedziałek. Informację przekazała Powiatowa Stacja Sanitarno Epidemiologiczna w Białobrzegach. Sanepid poszukiwał pasażerów, którzy podróżowali z 43-latkiem. Mężczyzna wykonywał kursy w powiecie białobrzeskim i grójeckim. Wykonywał też kursy na trasie pomiędzy Warszawą a Radomiem. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

Kolejne ofiary

Ministerstwo Zdrowia w niedzielę rano poinformowało o zmarłej 37-letniej pacjentce, która przebywała w szpitalu w Poznaniu. Przyczyną jej śmierci było zakażenie koronawirusem i choroby, które pojawiły się w następstwie. Kobieta trafiła do placówki w Poznaniu ze szpitala w Wolicy obok Kalisza. Jak mówili lekrze, jej stan był ciężki. Pacjentki nie udało się uratować mimio procedur intensywnej terapii. Do niedzieli rano, liczba potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem wynosiła 547. Cały czas przybywa pacjentów u których testy wykazały wynik pozytywny. W sobotę liczba nowych pacjentów po raz pierwszy wzrosła o ponad 100.

Policja i prokurator w parku Moczydło. Zwłoki kobiety pływały w stawie na WoliPolicja i prokurator w parku Moczydło. Zwłoki kobiety pływały w stawie na WoliCzytaj dalej

Czekamy na wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przyłapali Kaczyńską na gorącym uczynku. Ręce opadają na widok, co wyrabia w trakcie kwarantanny
  2. Ojciec miał przygotować z córką śniadanie. Gdy żona weszła do kuchni zaniemówiła i wszystko nagrała
  3. Na jego msze przychodziły tłumy, on do końca walczył z chorobą. Nie żyje ksiądz Piotr Pawlukiewicz
  4. Piękny gest dla walczących z koronawirusem. Serca na wieżowcach poruszają naszych czytelników
  5. "Kobieta wjechała pod ciężarówkę, zginęła na miejscu". Śmiertelny wypadek na ważnej drodze na Mazowszu
  6. Asia pracująca w Biedronce nie zamierza dłużej milczeć. Treść jej ponurego listu trafiła do sieci
Koronawirus. Tłumy nad Wisłą. Piją z jednej butelki, ćwiczą na siłowniKoronawirus. Tłumy nad Wisłą. Piją z jednej butelki, ćwiczą na siłowniCzytaj dalej

Następny artykuł