Koronawirus: komunikacja miejska w Warszawie bez zmian. Odwołane tylko kursy szkolne

Autor Mateusz Dolak - 12 Marca 2020
Komunikacja miejska w WarszawieŹródło: ZTM

Decyzja o zamknięciu szkół oraz sytuacja związana z koronawirusem nie wpłynie na komunikację miejską w Warszawie. Rozkłady nie będą zmienione, ale na ulice nie wyjadą autobusy oznaczone jako szkolne. | www.wawainfo.pl - wejdź po najnowsze informacje z Warszawy i okolic.

Autobusy w Warszawie

- Decyzja o zamknięciu placówek oświatowych do 25 marca nie wpłynie na działanie ogółu komunikacji miejskiej. Od poniedziałku, 16 marca, zawieszone zostanie kursowanie autobusów linii szkolnych, tj. 304, 323, 332, 379, a 114 nie będą miały dodatkowych kursów na trasie Metro Młociny - Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Autobusy linii, które mają dodatkowe kursy w dni nauki szkolnej będą kursowały bez zmian, tzn. także z tymi kursami - poinformowała w komunikacie Karolina Gałecka, rzeczniczka stołecznego ratusza.

Trzaskowski: nie ma informacji o zamknięciu WarszawyTrzaskowski: nie ma informacji o zamknięciu WarszawyCzytaj dalej

Mniej pasażerów w metrze

Rozkładów nie zmienią też tramwaje, metro i szybka kolej miejska. W poniedziałek i wtorek liczba pasażerów podziemnej kolei była taka sama i wynosiła łącznie 618 tysięcy osob. W środę - kiedy poinformowano o kolejnych przypadkach koronawiursa - liczba pasażerów spadła o ponad 80 tysięcy. - Na razie nie wprowadzamy zmian. Nie ma sensu zatłaczać autobusów, tramwajów i metra - mówił w rozmowie z wawainfo.pl Robert Soszyński - wiceprezydent warszawy odpowiedzialny za komunikację miejską. - Musimy dbać o bezpieczeństwo Warszawiaków, dlatego monitorujemy sytuację. Mogę zapewnić, że komunikacja miejska będzie jeździła, dopóki Warszawa nie zostanie miastem kwarantanny - dodał w środę Soszyński.

Czyszczenie pojazdów

Zarząd Transportu Miejskiego już na początku lutego, zwrócił się do wszystkich operatorów komunikacji miejskiej o zwiększenie nadzoru nad służbami sprzątającymi oraz podjął decyzję o używaniu środków dezynfekcyjnych przy czyszczeniu powierzchni, z którymi pasażerowie mają najczęściej na bezpośredni kontakt - kasowniki, poręcze, przyciski. Wyłączono guziki, a kierowcy otwierają wszystkie drzwi. Dodatkowo na monitorach w pojazdach komunikacji miejskiej prezentowane są rekomendacje Ministerstwa Zdrowia, w jaki sposób chronić się przed wirusem oraz jak postępować, gdy istnieje podejrzenie zakażenia.

Pierwsza ofiara śmiertelna koronawirusa w PolscePierwsza ofiara śmiertelna koronawirusa w PolsceCzytaj dalej

Czekamy na wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. GIS: Polska uznana za kraj transmisyjny koronawirusa. Ważniejsze od ogłoszenia pandemii
  2. Tata zarażonej koronawirusem dziewczynki złamał kwarantannę. Powód nie mieści się w głowie
  3. SGGW wykwaterowuje studentów z akademików. Muszą niezwłocznie opuścić pokoje
  4. Niebezpieczna pogoda na Mazowszu. IMGW wprowadza ostrzeżenia
  5. Zaszli od tyłu, użyli butelki. Wyrwali plecak, telefony i uciekli. Napad na młodych mężczyzn w Piasecznie
  6. Lidl właśnie zmienił ceny produktów, które teraz kupują wszyscy na zapas. Obecne wydarzenia wpłynęły na decyzję?
Tragedia w Wołominie: dwulatek był chory, przyjmował antybiotyki. Babcia wezwała pomoc, chłopiec nie żyjeTragedia w Wołominie: dwulatek był chory, przyjmował antybiotyki. Babcia wezwała pomoc, chłopiec nie żyjeCzytaj dalej

Następny artykuł