Zwolnienia, redukcje kosztów, zamknięte firmy. Koronawirus dopadł przedsiębiorców. Apel o pomoc

Autor Karolina Kraushar - 24 Marca 2020
Wsparcie dla mikroprzedsiębiorcówŹródło: kig.pl

Epidemia koronawirusa i związane z nią ograniczenia uderzają we wszystkie gałęzie gospodarki. Najszybciej i najdotkliwiej odczują je najmniejsze przedsiębiorstwa. Stołeczny ratusz i Krajowa Izba Gospodarcza zachęcają do pomocy firmom.

#SolidarnizBiznesem

Krajowa Izba Gospodarcza w ramach projektu #SolidarnizBiznesem stworzyła ogólnokrajową kampanię “Nie pozwolę Ci się zamknąć”. Jej zadaniem jest popularyzowanie idei wsparcia mikro- i małych przedsiębiorstw, którym grozi upadłość w związku z epidemią koronawirusa.

Uratuj swojego fryzjera

- Macie swojego ulubionego fryzjera, ukochaną kosmetyczkę, gdzie chodzicie od lat? Świetną kawiarnię czy restaurację pod domem albo cukiernię? Decyzją rządu, wszystkie te miejsca ze względu na zagrożenie koronawirusem są zamknięte, a ich właściciele mierzą się z dużo niższymi obrotami. Jako miasto uruchomiliśmy specjalny program wsparcia, a Krajowa Izba Gospodarcza ruszyła właśnie z akcją, dzięki której każdy z nas może pomóc lokalnym przedsiębiorcom i rzemieślnikom przetrwać ten trudny okres - mówi Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy.

Baniaki, węże i plastikowe rurki. Złodziej okradł drzewo ... z sokówBaniaki, węże i plastikowe rurki. Złodziej okradł drzewo ... z sokówCzytaj dalej

Jak pomóc mikroprzedsiębiorcom?

"Po pierwsze skontaktuj się z przedsiębiorcą, którego chcesz wesprzeć, podczas rozmowy telefonicznej, czy wymiany maili, powiedz za jaki towar lub usługę chcesz zapłacić. Ustal metodę płatności oraz kiedy będziesz mógł otrzymać zakupiony towar lub skorzystać z umówionej usługi. Na koniec uzgodnij w jaki sposób otrzymasz potwierdzenie zapłaty. To wszystko, tylko tyle musisz zrobić, żeby pomóc." - zaleca stołeczny ratusz.

Media społecznościowe na ratunek przedsiębiorcom

- Kropla drąży skałę. Jeśli każdy z nas wesprze choćby jeden taki zakład czy punkt gastronomiczny, to mamy szansę zrobić coś ważnego i uratować niejeden zakład przed zamknięciem - mówi Ewa Janus-Khouri, p.o. Dyrektora Biura Komunikacji Krajowej Izby Gospodarczej, inicjatorka kampanii. - Nie tylko kupując wesprzesz drobnych przedsiębiorców. Możesz wykorzystać do tego swoje media społecznościowe. Wystarczy, że udostępnisz grafikę akcji KIG i zachęcisz do wzięcia w niej udziału swoich znajomych, a jeśli sam udzieliłeś wsparcia, to pochwal się swoją solidarnością z mikroprzedsiębiorcami - dodaje.

Zmarła kolejna osoba zakażona koronawirusem. To pacjent z MazowszaZmarła kolejna osoba zakażona koronawirusem. To pacjent z MazowszaCzytaj dalej

Czekamy na wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wszyscy byli w błędzie? Znaleźli nowe objawy koronawirusa, pod żadnym pozorem nie wolno ich lekceważyć
  2. Nie żyje legendarna aktorka. Była zakażona koronawirusem
  3. Nie żyje ksiądz zakażony koronawirusem. To kolejna ofiara, jego stan był ciężki, zmarł w szpitalu
  4. Rekordowy wzrost zachorowań na koronawirusa w Polsce. Ministerstwo Zdrowia podało nowe dane
  5. Koronawirus atakuje Polskę. Rząd wprowadza ogromne ograniczenia i kolejne zakazy
  6. Asia pracująca w Biedronce nie zamierza dłużej milczeć. Treść jej ponurego listu trafiła do sieci
Koronawirus atakuje Polskę. Rząd wprowadza ogromne ograniczenia i kolejne zakazyKoronawirus atakuje Polskę. Rząd wprowadza ogromne ograniczenia i kolejne zakazyCzytaj dalej

Następny artykuł