Znany reżyser lekceważy zagrożenie koronawirusem? Kręci film w środku Warszawy

Autor - 24 Marca 2020
Plan zdjęciowy w Warszawie. Kto nie boi się koronawirusa?Źródło: karolinakp, instagram

Jeden z najpopularniejszych polskich reżyserów zorganizował plan zdjęciowy na Polach Mokotowskich - donosi dziennikarka Karolina Korwin-Piotrowska. Kiedy Polska zmaga się z epidemią koronawirusa, nie wszyscy postanowili zostać w domu zgodnie z zaleceniami.

#zostanwdomu, nie dla Vegi

- Od kilku dni piszecie do mnie wiadomości o tym, że jeden z reżyserów, Patryk Vega, mimo zakazu zgromadzeń i mimo tego, że cała produkcja filmowa, ze względu na epidemie i dobro ludzi, stanęła w Polsce, kręci w Warszawie film. Poprosiłam o dowody. Nie chciałam wierzyć w te informacje. Przy tak ogromnej solidarności środowiska, nie wierzyłam. A jednak… - napisała na Instagramie Karolina Korwin-Piotrowska. Dziennikarka zamieściła zdjęcie pokazujące Pole Mokotowskie w Warszawie. Twierdzi, że fotografię wykonano 23 marca około południa.

Policja nic nie wie

W komentarzach pod wpisem pojawiły się pytania o działanie służb. Obserwujący dziennikarkę zastanawiają się dlaczego policja nie zareagowała. - Nie otrzymaliśmy zgłoszenia o takim zgromadzeniu. Jeżeli takie zdarzenie zostałoby zgłoszone, na pewno podjęlibyśmy interwencję - stwierdził sierż. szt. Karol Cebula z policji na Ochocie.

Rekordowy wzrost zachorowań na koronawirusa w Polsce. Ministerstwo Zdrowia podało nowe daneRekordowy wzrost zachorowań na koronawirusa w Polsce. Ministerstwo Zdrowia podało nowe daneCzytaj dalej

Zakaz zgromadzeń

Duże skupiska ludzi sprzyjają rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Od 13 marca obowiązuje w Polsce zakaz zgromadzeń powyżej 50 osób - w tym zgromadzeń publicznych, państwowych i religijnych. W jednym miejscu nie może przebywać więcej niż 50 osób, wliczając to organizatora i osoby działające w jego imieniu. Zakaz nie dotyczy jednak miejsc pracy, a za takie może być uznany plan zdjęciowy.

Nie wszyscy podporządkowują się rozporządzeniu

- Wszyscy ludzie filmu stanęli w obawie o dobro ludzi, swoich kolegów i koleżanek po fachu. Wszyscy na tym strasznie tracą. Ludzie są bez pracy, bez dochodów, solidarnie czekają jednak na koniec epidemii. Poza aktorami Vegi, tak? - zauważa dziennikarka. I dodaje - "pytanie teraz brzmi: jeśli jeden może sobie kręcić, to po co robić te zdrowotną szopkę, po co zamykać kina, produkcje, po co pozbawiać uczciwych ludzi pracy, dochodów, często sensu w życiu? Jak wielu artystów teraz zastanawia się, z czego będą żyć, czy może zmienić branże, naprawdę sytuacja niektórych jest tragiczna."

Nie żyje ksiądz zakażony koronawirusem. To kolejna ofiara, jego stan był ciężki, zmarł w szpitaluNie żyje ksiądz zakażony koronawirusem. To kolejna ofiara, jego stan był ciężki, zmarł w szpitaluCzytaj dalej

Czekamy na wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wprowadzono bardzo ważną zmianę, każdy podatnik musi o niej wiedzieć. Nowy przepis już obowiązuje
  2. Gwiazdor „M jak miłość” przekazał tragiczne informacje. Koronawirus zabił członka jego rodziny
  3. Tłok w komunikacji miejskiej, ludziom puszczają nerwy. "Gdzie jest szacunek dla ludzi. To igranie z ogniem".
  4. Koronawirus w Polsce. Nie żyje ósma osoba, 36 nowych przypadków
  5. 361 osób uwięzionych w akademiku WAT. Budynek jest odcięty od świata z powodu podejrzenia koronawirusa
  6. Zła wiadomość, cenny produkt dla wszystkich już jest limitowany. Inspekcja Handlowa komentuje
Policja i prokurator w parku Moczydło. Zwłoki kobiety pływały w stawie na WoliPolicja i prokurator w parku Moczydło. Zwłoki kobiety pływały w stawie na WoliCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News