Smutne wieści z diecezji na Mazowszu. Dwóch księży nie żyje, byli chorzy na COVID-19

Autor Alicja Guz - 16 Lipca 2020
zdjęcie ilustracyjneŹródło: Pixabay

Dwóch kapłanów z diecezji radomskiej zmarło z powodu zakażenia koronawirusem. Ks. kan. Bogumił Orłowski miał 92, a ks. kan. Andrzej Sasin 84 lata. Obaj mieszkali w Domu Księży Seniorów w Radomiu. Zmarli we wtorek 14 lipca.

Zmarło dwóch księży z diecezji radomskiej

We wtorek 14 lipca zmarło dwóch księży z diecezji radomskiej. Obaj mieszkali w Domu Księży Seniorów w Radomiu i chorowali na COVID-19. Ks. kan. Bogumił Orłowski miał 92, a ks. kan. Andrzej Sasin 84 lata.

Dzisiaj grzeje:
1. Wyciekła poufna rozmowa Andrzeja Dudy. O krok od skandalu, służby już w akcji
2. Smutna wiadomość dla seniorów. Zmieniono plany, nie mogą liczyć na wsparcie od rządu

Zmarł ks. kan. Bogumił Orłowski

Ks. kan. Bogumił Orłowski przyjął święcenia kapłańskie 31 maja 1953 roku. Służył jako wikariusz w parafiach: Krynki, Opatów, Szydłowiec. Był również proboszczem w parafiach: Ptkanów, Wiązownica, Jasieniec Solecki. W 2003 roku przeszedł na emeryturę i zamieszkał w Domu Księży Seniorów w Radomiu.

Zmarł ks. kan. Andrzej Sasin

Ks. kan. Andrzej Sasin przyjął święcenia kapłańskie 14 czerwca 1959 roku. Po święceniach pełnił posługę kapłańską jako wikariusz w parafiach: Beszowa, Goźlice, Bliżyn, Starachowice – Świętej Trójcy, Solec n. Wisłą, Gowarczów, Góra Puławska, Opatów. Był również proboszczem w parafiach: Zemborzyn, Nadolna i Krynki. W 2011 roku przeszedł na emeryturę. Był rezydentem w parafii Krynki, a także mieszkańcem Domu Księży Seniorów w Radomiu.

Brutalny atak w Biedronce. Obcokrajowcy pobici w centrum WarszawyBrutalny atak w Biedronce. Obcokrajowcy pobici w centrum WarszawyCzytaj dalej

Jeszcze siedmiu zakażonych księży

Jak przekazał portalowi Polsat News kanclerz Kurii Biskupiej w Radomiu ks. prał. Edward Poniewierski, w szpitalu przebywa jeszcze siedmiu innych duchownych z Domu Księży Seniorów. Oni również są zakażeni koronawirusem. - Stan trzech z nich jest bardzo ciężki, pozostali wracają do zdrowia - przekazał Polsat News kanclerz Kurii Biskupiej.

Koronawirus w Domu Księży Seniorów w Radomiu

Na początku lipca u jednego z księży przebywających w Domu Księży Seniorów w Radomiu potwierdzono zakażenie koronawirusem. Wówczas wszystkim przebywającym tam emerytowanym duchownym wykonano testy. U kilkunastu dały one wynik pozytywny. Jak podaje Polsat News, wówczas księża, u których wystąpiły objawy chorobowe, zostali przewiezieni do szpitala zakaźnego. Z kolei pięciu kapłanów z pozytywnym wynikiem, którzy czuli się dobrze, pozostało w domu, gdzie odbywają kwarantannę w swoich pokojach. Niestety 5 lipca jeden z duchownych w wieku 75 lat zmarł.

Koronawirus w przedszkolu. Placówka w Radomiu zamkniętaKoronawirus w przedszkolu. Placówka w Radomiu zamkniętaCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Filmik z tańcem Kingi Dudy podbija internet. O córce prezydenta wypowiedzieli się także jej znajomi ze szkoły
  2. Koszmarny wypadek pod Radomiem. Z BMW nic nie zostało
  3. Za chwilę się zacznie, będzie niebezpiecznie. Ciemne chmury nad Warszawą, idzie burza
  4. Tragiczny wypadek w metrze. Pociąg potrącił pasażera
  5. W Warszawie szykuje się ogromny protest. Wyjdą na ulice już 8 sierpnia
  6. Bliska koleżanka Kingi Dudy wyjawiła, jaka jest naprawdę, gdy nie ma w pobliżu kamer. Zaskoczenie?
Ogromna wpadka po wyborach. Wygrali konkurs na wóz strażacki, nie mają strażyOgromna wpadka po wyborach. Wygrali konkurs na wóz strażacki, nie mają strażyCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News