Policjant zakażony koronawirusem. Kwarantanna na komendzie, siedem osób w izolacji

Autor Alicja Guz - 29 Kwietnia 2020
PolicjaŹródło: East News

Potwierdzono zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u jednego z warszawskich policjantów. Osoby, które miały kontakt z chorym na COVID-19 zostały zwolnione do domu. | www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Potwierdzony przypadek zakażenia

Potwierdzono zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u pracownika Komendy Rejonowej Policji Warszawa VII, która obejmuje Pragę Południe, Rembertów, Wawer i Wesołą. - Potwierdzam złą informację: jeden z naszych policjantów niestety jest chory. Wynik badań jest pozytywny. Liczymy na jego szybki powrót do zdrowia - poinformował nadkom. Sylwester Marczak, rzecznik prasowy Komendanta Stołecznego Policji.

Kultowa czekolada trafiła do oferty w Biedronce. Słodycz uwielbiana przez wszystkich, którą trudno dostaćKultowa czekolada trafiła do oferty w Biedronce. Słodycz uwielbiana przez wszystkich, którą trudno dostaćCzytaj dalej

Kwarantanna dla policjantów

Policja podjęła wszelkie środki, by zahamować dalsze rozprzestrzenianie się wirusa na komendzie. Kwarantannie poddano siedem osób, które miały kontakt z chorym pracownikiem policji. - Dla nas najważniejsze jest bezpieczeństwo policjantów i pracowników. Dlatego zostały wytypowane osoby, które miały kontakt z policjantem. Nie pracują, są w domu - informuje nadkom. Sylwester Marczak. - W tym przypadku wykonujemy wytyczne służb sanitarnych, wszystko celem szybkiej eliminacji zagrożenia zakażenia. Mówimy m.in. o dezynfekcji pomieszczeń - dodaje.

Dzisiaj grzeje: Ratusz wprowadza bezpłatne parkowanie. Tylko dla pewnej grupy

Mniej niż procent policjantów na kwarantannie

Biorąc pod uwagę wszystkich funkcjonariuszy policji z garnizonu warszawskiego, na kwarantannie przebywa niespełna 50 policjantów. - To poniżej jednego procenta całego stanu etatowego. Od początku łącznie kwarantannie poddano 340 osób - informuje nadkom. Marczak. - Niestety jestem zaskoczony twierdzeniem części osób, że to nadgorliwość, bo w tym przypadku ważniejszym słowem jest ostrożność i to ona stoi za zdrowiem policjantów i pracowników policji - dodaje.

Kasjerka Biedronki zakażona koronawirusem. Zaniepokojeni klienci piszą maileKasjerka Biedronki zakażona koronawirusem. Zaniepokojeni klienci piszą maileCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rząd w ostatniej chwili zmienił zdanie. Rodzice poznali kluczową datę
  2. Znany zawodnik MMA został zastrzelony. Szczegóły zbrodni mrożą krew w żyłach
  3. Drogowcy wyremontują wiadukt na Ostrobramskiej. Uwaga, będzie kilka miesięcy utrudnień
  4. Blogerka pędziła 208 km/h ulicami Warszawy. Jedną ręką trzymała kierownicę, drugą wszystko nagrywała
  5. Multimedialny Pokaz Fontann przyciągał tłumy. Czy odbędzie się w 2020 roku?
  6. Waloryzacja emerytur według nowych zasad? Seniorzy będą mogli dostawać więcej
Kościół odwołał ważne wydarzenie. Tłumy wiernych nie przyjadą do WarszawyKościół odwołał ważne wydarzenie. Tłumy wiernych nie przyjadą do WarszawyCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News