Rekordowa liczba zachorowań w Polsce, Ministerstwo Zdrowia ostrzega. Czy wrócą obostrzenia?

Autor - 30 Lipca 2020
koronawirus w PolsceŹródło: Pixabay

Koronawirus w Polsce. W czwartek odnotowano ponad 600 nowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz ostrzega rodaków, aby nie lekceważyli obowiązku zakrywania ust oraz nosa w miejscach publicznych, oraz w komunikacji publicznej. Minister poruszył również temat powrotu niektórych obostrzeń.

Koronawirus w Polsce - nowy rekord zakażeń

- Dzisiaj przekroczyliśmy pułap 600 zakażeń na dobę. Musimy zwrócić uwagę, że to są zakażenia z dwóch, trzech województw - przekazał rzecznik ministerstwa zdrowia Wojciech Andrusiewicz w rozmowie ze stacją TVN24. W czwartek pozytywne wyniki testów otrzymali mieszkańcy we wszystkich województwach, choć jak wspomniał Minister Zdrowia, najwięcej zakażeń jest w trzech województwach - śląskim, małopolskim i mazowieckim.

Dzisiaj grzeje:
1. Nie żyje aktorka znana z hitowego serialu Polsatu. Przegrała z okropną chorobą w wieku 56 lat
2. Koronawirus w kościele. Sanepid pilnie szuka uczestników mszy
3. Nad morzem groźny nie tylko koronawirus. Wielu Polaków wciąż nie zdaje sobie sprawy

Koronawirus nie zwalnia

- Cały czas utrzymuje się tendencja, że połowa województw notuje wyniki na poziomie jedności, nie przekraczamy 10. Ale oczywiście sytuacja jest pod tym względem dynamiczna - podkreślił rzecznik Wojciech Andrusiewicz. Zaznaczył, że liczba zakażeń dominuje w dużych zakładach pracy. - Tym bardziej tak istotny jest ponawiany przeze mnie kolejny dzień apel: maseczki są w Polsce obowiązkowe. Niech ten wynik 615 zakażeń będzie dla nas sygnałem, co może się stać, jeżeli nadal będziemy lekceważyli obowiązek noszenia maseczek - powiedział rzecznik Ministerstwa Zdrowia.

Czy obostrzenia wrócą?

- Trwa analiza pod kątem tego, co jeszcze moglibyśmy zrobić, żeby tę odpowiedzialność w pewien sposób, z punktu widzenia państwa, wzmóc. Żeby ludzie dostali jeszcze sygnał do przemyślenia, czy to nasze zachowanie na co dzień jest takie, jakie być powinno - dodał Wojciech Andrusiewicz. Zapytany przez dziennikarkę TVN24 czy możliwy jest powrót obostrzeń, wyznał, że: "zapewne będzie możliwość cofnięcia się o jakiś drobny krok”. - Jeżeli osoby w Polsce zachowują się nieodpowiedzialnie w strefie publicznej, to przykładem innych państw można wprowadzić podniesienie mandatownika. Jeżeli nie chcemy do tego doprowadzić, by to służby publiczne wymuszały na nas tę odpowiedzialność, to sami zachowujmy się odpowiedzialnie - powiedział Andrusiewicz.

Koronawirus w Polsce: 30 lipca

Według danych podanych w czwartek przez Ministerstwo Zdrowia obecnie w Polsce potwierdzono 45 031 zakażeń koronawirusem. Przez pacjentów chorych na COVID-19 zajętych jest 1694 łóżek w szpitalach, z czego 63 pacjentów wymaga respiratorów. Kwarantanną objęto prawie 100 tysięcy osób, a nadzorem epidemiologicznym 8 094. Wyzdrowiało już 33 643 tysięcy osób.

Służby szukały mężczyzny kilka godzin. Alarm okazał się fałszywySłużby szukały mężczyzny kilka godzin. Alarm okazał się fałszywyCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zakochaną parę poniosło na wieży widokowej. Kamera wszystko nagrała, sprawę bada prokuratura
  2. Wyciekły najnowsze i straszne informacje na temat motywu podpalacza domu bohaterki "Nasz Nowy Dom". Okropne i nieludzkie, poniżej pasa
  3. Zdjęcia - Dramat na węźle Konotopa. BMW bez kierowcy i makabryczne odkrycie
  4. Nowe ognisko koronawirusa w Warszawie. Ponad 70 osób na kwarantannie
  5. Pilny apel policji. Powinien się zgłosić każdy, kto może pomóc
  6. Tragiczny finał interwencji policji. Nie żyje 34-letni mężczyzna
  7. Już niedługo, wielkie kontrole w domach Polaków. Udział będzie obowiązkowy
Warszawskie pomniki ozdobione flagami LGBT. Sprawą zajmie się prokuraturaWarszawskie pomniki ozdobione flagami LGBT. Sprawą zajmie się prokuraturaCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News