Premier Mateusz Morawiecki zabrał głos w sprawie obostrzeń. Jego słowa zmartwiły wiele osób

Autor Aleksandra Olbryt - 30 Lipca 2020
koronawirus - MorawieckiŹródło: gov.pl

Koronawirus i związana z nim sytuacja na całym świecie zmienia się z dnia na dzień. Ostatnio mówiono o poprawie sytuacji, a w ciągu ostatnich trzech dni potwierdzonych przypadków zachorowań było wyjątkowo dużo - w czwartek najwięcej od początku pandemii. Premier Morawiecki mówił na konferencji prasowej o możliwości powrotu dwutygodniowej kwarantanny dla osób wjeżdżających do kraju z innych państw, m. in. z południowej Europy.

Koronawirus: dynamiczna sytuacja, możliwy powrót kwarantanny

Koronawirus przyszedł do Polski 4 marca - wtedy minister zdrowia Łukasz Szumowski ogłosił, że mamy pierwszy potwierdzony przypadek zakażenia SARS CO-V-2 w kraju. Od tego czasu wiele się zmieniło. Ostatnio mieliśmy do czynienia z "luzowaniem" restrykcji. Jednak, jak się okazuje, najgorsze wcale nie jest za nami. - Niewykluczone jest, że podobnie jak kilka innych krajów europejskich będziemy musieli wrócić do stosowania tego rozwiązania - tak premier Mateusz Morawiecki mówił na konferencji prasowej o obowiązku kwarantanny dla osób wracających do Polski z zagranicy. Jak podkreślił, pod uwagę brane są kraje południowo-europejskie, w tym Hiszpania. Nowe stanowisko premiera to odpowiedź na coraz więcej potwierdzonych przypadków zakażenia SARS CO-V-2 w ostatnich dniach. We wtorek odnotowano 502 zachorowań, w środę - 512, zaś w czwartek - 615. Czwartkowy bilans jest najwyższym od początku epidemii w kraju.

Dzisiaj grzeje:
1. Właśnie się dowiedzieliśmy. Już pewne: zapadła decyzja ws. przywracania obostrzeń
2. TIR znów uderzył w wiadukt na Ostrobramskiej. Duże utrudnienia dla kierowców, na miejscu akcja służb
3. Lidl z kontrowersyjnymi zasadami, nie każdemu się spodobają. Kasjer może zadać pytanie przy kasie

Nowy podatek wejdzie w życie już niebawem. Na zakupach zapłaci go każdyNowy podatek wejdzie w życie już niebawem. Na zakupach zapłaci go każdyCzytaj dalej

Wariant przywrócenia kwarantanny brany pod uwagę

W rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną" Piotr Müller, rzecznik prasowy rządu, powiedział: "Analizujemy w tej chwili sytuację w innych krajach. Na posiedzeniach rządu i zespołu zarządzania kryzysowego jest rozpatrywany wariant przywrócenia kwarantanny powrotnej w przypadku niektórych krajów. Pod uwagę brana jest np. Hiszpania". Müller wskazał, że ewentualne decyzje o wprowadzeniu takich środków zostaną podjęte w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Ze względu na sezon urlopowy i polskich turystów, którzy rozważają zagraniczne eskapady, rząd już teraz komunikuje ryzyko powrotu niektórych obostrzeń. Jednak nie przewiduje się lockdownu w wydaniu tak restrykcyjnym, jak poprzednio.

Jak wygląda sprawa z podróżowaniem poza Polskę?

Ze względu na epidemię w marcu Polska zamknęła swoje granice, odmawiając wjazdu cudzoziemcom. Zawieszono międzynarodowe połączenia osobowe lotnicze i kolejowe, a wszyscy obywatele wjeżdżający na terytorium Polski musieli poddać się rygorowi kwarantanny. Od poniedziałku 15 czerwca część krajów Unii Europejskiej otworzyła swoje granice. Polska w nocy z 12 na 13 czerwca przywróciła pełny ruch graniczny w ramach granic wewnętrznych Unii Europejskiej. Zniesiony został również obowiązek kwarantanny dla wjeżdżających do kraju oraz kontrole na wewnętrznych granicach Unii Europejskiej. 16 czerwca przywrócono międzynarodowe połączenia lotnicze z Polski. Zewnętrzne granice UE wciąż pozostają zamknięte.

Bank wydał pilne ostrzeżenie. Sytuacja jest poważna, można stracić cały dobytekBank wydał pilne ostrzeżenie. Sytuacja jest poważna, można stracić cały dobytekCzytaj dalej


Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Już wszystko jasne. Rzecznik rządu właśnie przekazał co z obostrzeniami
  2. Jacek Kurski się do tego posunął. Upublicznił list rozwodowy swojej byłej żony, bez żadnych skrupułów
  3. Kierowca TIR-a zdążył przekazać żonie, że ma zawał. Upuścił telefon, nim powiedział, w jakim jest kraju
  4. Smutna informacja obiegła media. Nie żyje legendarny muzyk zespołu Dżem
  5. Ogromny pożar samochodu, poparzoną kobietę znaleziono pod wiaduktem, nie żyje. Tragedia na S8
  6. Potężna ulewa na Mazowszu. Miejscowość dosłownie płynie, wszystko zalane
  7. Masz stary dowód osobisty? Gratulacje, możesz zyskać ogromne pieniądze
Koronawirus na komendzie w Płocku. Ponad 20 funkcjonariuszy na kwarantannieKoronawirus na komendzie w Płocku. Ponad 20 funkcjonariuszy na kwarantannieCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News