Niespodziewany komunikat ministerstwa. Nadchodzą zmiany w kolejnych obostrzeniach

Autor Alicja Guz - 30 Czerwca 2020
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa NarodowegoŹródło: gov.pl

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosiło, że w lipcu zmienią się regulacje dotyczące wydarzeń artystycznych i rozrywkowych organizowanych w przestrzeni otwartej. Od piątku 17 lipca będzie mogło w nich uczestniczyć więcej niż 150 osób, pod warunkiem zachowania zasad dystansu społecznego.

Koronawirus a wydarzenia artystyczne i rozrywkowe

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów od 20 czerwca możliwe jest prowadzenie działalności twórczej związanej z wszelkimi zbiorowymi formami kultury i rozrywki zarówno w pomieszczeniach (w salach koncertowych, klubach muzycznych, halach widowiskowo-sportowych), jak i na otwartym powietrzu, czyli w amfiteatrach i muszlach koncertowych oraz na otwartych i półotwartych obiektach sportowych. We wtorek 20 czerwca Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosiło, że od 17 lipca wejdą zmiany dotyczące organizacji wydarzeń w przestrzeni otwartej.

Dzisiaj grzeje:
1. Wybory 2020. Trzaskowski wygrał w trzech powiatach i Warszawie. Reszta Mazowsza głosowała na Dudę
2. Zakup tych marek aut lepiej przemyśl dwa razy. Na 100 aut nawet 250 zgłoszonych problemów

Czego dotyczą zmiany?

Zgodnie z informacjami podanymi przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego od 17 lipca zwiększy się liczba uczestników plenerowych imprez artystycznych i rozrywkowych. Będzie w nich mogło uczestniczyć powyżej 150 osób. Należy jednak pamiętać o zachowaniu odpowiedniego dystansu społecznego.

Istny rekord. Trzy okręgi w Warszawie miały 100 procent frekwencjiIstny rekord. Trzy okręgi w Warszawie miały 100 procent frekwencjiCzytaj dalej

Nowe zalecenia sanitarne podczas imprez plenerowych

Na stronie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego widnieją zalecenia dotyczące imprez plenerowych organizowanych od 17 lipca. Obowiązkowe będzie zapewnienie co najmniej 5 m2 na osobę, a także zachowanie 2-metrowej odległości pomiędzy uczestnikami. Podczas imprez plenerowych obowiązywać będzie również konieczność zakrywania ust i nosa przez uczestników wydarzenia, chyba że zostanie zachowana odległość nie mniejsza niż 2 m od innych osób. W zaleceniach znalazł się również zapis o konieczności wyznaczenia znakami poziomymi miejsc dla publiczności, które będą uwzględniały zachowanie dystansu, a także wyraźnego oddzielenia i oznaczenia terenu dla widowni. Chodzi o tu, by uniemożliwić mieszanie się publiczności z osobami postronnymi, np. spacerowiczami.

Kto nie musi przestrzegać dystansu społecznego?

Co ważne, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego przypomniało, kto nie musi przestrzegać zachowania dystansu społecznego. Z tego z obowiązku wyłączone są osoby, które:

  • przyszły z dzieckiem poniżej 13. roku życia
  • towarzyszą osobie z niepełnosprawnością lub osobie, która ze względu na stan zdrowia nie może poruszać się samodzielnie
  • mieszkają ze sobą

Rodzice nie zdążyli do szpitala. Kobieta urodziła dziecko w aucie na ruchliwej drodzeRodzice nie zdążyli do szpitala. Kobieta urodziła dziecko w aucie na ruchliwej drodzeCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nowy sondaż prezydencki może poważnie namieszać. Rośnie dystans między Dudą i Trzaskowskim, do wyborów tylko 11 dni
  2. Pilne rozporządzenie rządu ws. kibiców. Świetne wiadomości dla wszystkich Polaków, fani wejdą na trybuny
  3. Niespodziewany komunikat ministerstwa. Nadchodzą zmiany w kolejnych obostrzeniach
  4. Istny rekord. Trzy okręgi w Warszawie miały 100 procent frekwencji
  5. Rodzice nie zdążyli do szpitala. Kobieta urodziła dziecko w aucie na ruchliwej drodze
  6. Najsmutniejsze możliwe doniesienia z Polski. Nie żyje dwójka malutkich dzieci, tragiczna śmierć
Duża akcja CBŚP w Warszawie. Pościg, ogromny huk, uszkodzone samochody. Co tam się stało?Duża akcja CBŚP w Warszawie. Pościg, ogromny huk, uszkodzone samochody. Co tam się stało?Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News