PZPN potwierdził. Były piłkarz reprezentacji Polski ma koronawirusa

Autor Aleksandra Olbryt - 27 Września 2020
koronawirusŹródło: Pixabay

Koronawirus w szeregach Polskiego Związku Piłki Nożnej. W sobotę PZPN poinformował, że Jerzy Brzęczek, pełniący od 2018 roku funkcję selekcjonera polskiej kadry, jest zakażony koronawirusem. Jak ustalił Onet Sport, infekcja Brzęczka nie powinna mieć wpływu na najbliższe zgrupowanie biało-czerwonych, które odbędzie się już 7 października.

Koronawirus wykryty u selekcjonera polskiej reprezentacji

Koronawirus: PZPN poinformował za pośrednictwem Twittera, że Jerzy Brzęczek zaraził się koronawirusem. Były piłkarz i reprezentant Polski, a obecny selekcjoner kadry narodowej, został skierowany na izolację domową. – W wyniku zaistniałej sytuacji, wprowadzona została standardowa procedura izolacji zgodna z obowiązującymi przepisami sanitarnymi – zaznaczył Polski Związek Piłki Nożnej w kolejnym wpisie.

Pierwsze testy w piątek

Portal Onet Sport podaje, że selekcjoner przeszedł badanie w piątek, ma być ono powtarzane co dwa dni, a więc także dzisiaj - w niedzielę 27 września. Członkowie sztabu zostaną poddani testowi siedem dni po ostatnim kontakcie z Jerzym Brzęczkiem - ma to nastąpić w środę 30 września. Na ten moment żaden ze współpracowników selekcjonera nie skarży się na żadne objawy, które mogłyby sugerować zakażenie SARS-CoV-2. Onetowi udało się dowiedzieć, że jedynym objawem infekcji u selekcjonera jest gorączka.

PZPN: infekcja selekcjonera nie ma wpływu na mecze

Najbliższy mecz polskiej reprezentacji odbędzie się 7 października. Biało-czerwoni zagrają w Gdańsku towarzyski mecz z Finlandią. Cztery dni później - 11 października - kadra zmierzy się na tym samym stadionie z Włochami w ramach Ligi Narodów. Natomiast 14 października podopieczni trenera Brzęczka we Wrocławiu powalczą o wygraną z Bośnią i Hercegowiną. PZNP podkreśla, że mecze nie są w żaden sposób zagrożone w związku z chorobą selekcjonera.

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News