Pilna konferencja ministerstwa zdrowia. Bardzo duże zmiany w Polsce. Nikt się nie spodziewał

Autor Mateusz Dolak - 27 Sierpnia 2020
wawainfoŹródło: Twitter, Ministerstwo Zdrowia

Ministerstwo Zdrowia chce zmienić okres kwarantanny z 14 do 10 dni. Podczas konferencji prasowej Adam Niedzielski tłumaczył, że w Polsce zostaną wprowadzone standardy WHO. To oznacza, że osoba która nie będzie miała widocznych objawów w trakcie izolacji nie będzie musiała robić kolejnego testu na obecność SARS-CoV-2.

10 dniowa kwarantanna

- Będziemy zmieniali zasady kwarantanny i izolacji. W przypadku kwarantanny chcemy zaproponować skrócenie czasu jej trwania do 10 dni - powiedział minister Adam Niedzielski. Niedzielski zapowiedział, że w Polsce zostaną wprowadzone standardy WHO, a to oznacza, że po okresie izolacji nie będzie potrzebny kolejny test na koronawirusa. - Przy braku objawów nie ma potrzeby robienia badań - mówił Niedzielski.

Dzisiaj grzeje:
1. Niewiarygodna prawda o Krystynie Pawłowicz wyszła na jaw. Niejeden smalił do niej cholewki
2. Pojedziesz do lasu na grzyby, możesz zapłacić wysoki mandat. 500 zł kary, a nawet sprawa przed sądem

Nowe powiaty objęte obostrzeniami

Ministerstwo zdrowia zaktualizowało listę powiatów objętych obostrzeniami w związku z koronawirusem. W kategorii czerwonej znalazły się: powiat nowotarski i Nowy Sącz, powiat wieluński, łowicki i pajęczański (oba powiaty były wcześniej w strefie żółtej), powiat lipski , powiat kolski. Z kolei w kategorii żółtej znalazły się: powiat rybnicki , kłobucki, powiat tatrzański i nowosądecki, powiat limanowski oraz miasto Kraków. W dodatku na liście jest: powiat przemyski, powiat żuromiński, powiat kartuski, powiat konecki, powiat bartoszycki.

Będą ograniczenia w imprezach rodzinnych?

Wiceminister zdrowia apelował o przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa takich jak : dystansowania się, zakładania maseczek i używania środków dezynfekujących. Waldemar Kraska zaznaczył, że służby będą bacznie przyglądać się imprezom rodzinnym.- Jeżeli nie będziemy przestrzegać na nich zasad, które obowiązują, będziemy zmuszeni wprowadzić pewne obostrzenia.Jeżeli sytuacja się nie zmieni, będziemy musieli ją podjąć w dość krótkim czasie- zapowiedział wiceszef resortu zdrowia.

Szykują się poważne zmiany dla kierowców. Wielu z nich, nie będzie zadowolonychSzykują się poważne zmiany dla kierowców. Wielu z nich, nie będzie zadowolonychCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. TVN zagrożony przez kontrowersyjną ustawę? Interweniowała ambasador
  2. Straszna śmierć Daniela i jego braciszka. Rodzice myśleli, że bawią się w pokoju
  3. Koronawirus w kościele. Sanepid pilnie szuka wiernych
  4. Zakaz handlu w niedziele powinien zostać zniesiony? Co sądzicie?
  5. Nowy "gang" w Biedronce, sklep rusza z kolejną akcją. Wielu klientów czekało na ten moment
  6. Nie żyje uwielbiany przez Polaków aktor znany z największych kinowych hitów. Miał dopiero 43 lata
Kobieta robiła porządek w ogródku, nagle zobaczyła podejrzanego robaka. Wezwała pomocKobieta robiła porządek w ogródku, nagle zobaczyła podejrzanego robaka. Wezwała pomocCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News