Koronawirus w podwarszawskim przedszkolu, zakażona pracownica. Miała kontakt z kilkunastoma dziećmi

Autor Alicja Guz - 23 Sierpnia 2020
Koronawirus w przedszkoluŹródło: Google Street View

Koronawirus SARS-CoV-2 wykryto u jednej z nauczycielek w podwarszawskim przedszkolu. W związku z tym placówka została tymczasowo zamknięta. Osoby, które miały kontakt z zarażoną kobietą zostały poddane kwarantannie.

Koronawirus w przedszkolu

Koronawirus SARS-CoV-2 wykryto u jednej z nauczycielek w podwarszawskim przedszkolu. W związku z tym Przedszkole im. Krasnala Hałabały w Kobyłce zostało tymczasowo zamknięte. Informacje te potwierdziła Edyta Zbieć, burmistrz Kobyłki. "Szanowni Państwo, w nawiązaniu do wcześniejszych informacji - u jednej z nauczycielek w Przedszkolu im. Krasnala Hałabały test na obecność koronawirusa dał wynik pozytywny. Przekazuję Państwu zatem nasze obecne ustalenia z Dyrekcją przedszkola" napisała na Facebooku Edyta Zbieć.

Dzisiaj grzeje:
1. Popularny sklep pilnie ostrzega swoich klientów. Chodzi o wycofany produkt, może być niebezpieczny
2. Nie ominie cię rejestracja jeśli używasz jednego gadżetu. Czasu coraz mniej

Ustalenia w sprawie przedszkola

Jak poinformowała burmistrz Kobyłki, nauczycielka chora na COVID-19 miała kontakt z 14 dziećmi i 11 osobami z personelu przedszkola. W związku z tym 14-dniowej kwarantannie została poddana zarówno nauczycielka, jak i wszystkie te osoby. - W poniedziałek chcemy zdezynfekować przedszkole i jak najszybciej otworzyć placówkę dla innych dzieci (te dzieci, które miały kontakt z nauczycielką z pozytywnym wynikiem testu zostają poddane kwarantannie - nie będą uczęszczać do przedszkola) zgodnie oczywiście z wytycznymi sanepidu - poinformowała Edyta Zbieć. - Problemem dla nas jest ograniczona ilość personelu (11 osób z 30 opiekunów podlega właśnie kwarantannie), bo im mniej opiekunów, tym mniej dzieci może przebywać w placówce - dodała.

Apel do rodziców

Burmistrz Kobyłki zaapelowała również do rodziców dzieci uczęszczających do przedszkola. "Jeśli macie Państwo możliwość pozostawienia pociech z kimś z domowników, albo zapewnić im swoje towarzystwo, to będzie to bardzo pomocne i pozwoli wspólnie rozwiązać problem" napisała Edyta Zbieć.

Prawdziwa plaga zbliża się do Polski. Są ich biliony, niosą śmiertelne niebezpieczeństwoPrawdziwa plaga zbliża się do Polski. Są ich biliony, niosą śmiertelne niebezpieczeństwoCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Miał tylko 31-lat, całe życie było przed nim. Media przekazały właśnie wiadomość o tragicznej śmierci
  2. Przeszłość Dagmary Kaźmierskiej z "Królowych życia" daje do myślenia. Mroczne sekrety
  3. Niewyobrażalny huk nad Warszawą. Co się dzieje?
  4. Andrzej Duda w spocie wyborczym prezydenta USA. Filmik bije rekordy popularności
  5. Potwierdzili nowe ognisko. Wszystkich wysłali na kwarantannę
  6. Wideo - Co się dzieje z autem, które utknie między dwiema ciężarówkami?
Podjęto decyzję, będą dodatkowe pieniądze dla rodziców. Jest tylko jeden warunekPodjęto decyzję, będą dodatkowe pieniądze dla rodziców. Jest tylko jeden warunekCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News