Górnicy przyjechali do Warszawy. Ich zachowanie mile zaskoczyło, uratują wielu ludzi

Autor Alicja Guz - 23 Lipca 2020
koronawirusŹródło: gov.pl

Koronawirus nie opuszcza Polski. W czwartek Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że przybyło kolejnych 418 pacjentów chorych na COVID-19. W walce z koronawirusem pomaga osocze ozdrowieńców. W związku z tym rano do Warszawy przyjechali górnicy-ozdrowieńcy, którzy oddają osocze ratujące życie zakażonym.

Koronawirus może pokonać osocze ozdrowieńców

Koronawirus w Polsce nie daje za wygraną. W walce z panującą epidemią pomagają górnicy-ozdrowieńcy, którzy w czwartek rano przyjechali do Warszawy pomóc najciężej chorym na COVID-19. Jak w środę napisał Patryk Kosela, rzecznik prasowy Komisji Krajowej WZZ "Sierpień 80": "Górnicy ze Śląska będą w czwartek w Warszawie. Nie po to jednak by spotkać się z wicepremierem Sasinem, lecz by oddać osocze i pomóc najciężej chorym w walce z COVID-19."

Dzisiaj grzeje:
1. Zjadła w restauracji Gessler, zobaczyła rachunek i nie wytrzymała. Poczuła się oszukana, już nigdy u niej nie zje
2. Nikt się nie spodziewał, nagły protest przed TVP. Strajkujący zapowiadają głodówkę
3. Będzie ogromna zmiana w zapisach do lekarza na NFZ. Rejestracja do specjalistów ma wyglądać zupełnie inaczej

Górnicy pomagają walczyć z koronawirusem

- To pierwsza grupa górników ze Śląska, którzy zostali wyleczeni z COVID-19, a których krew zawiera przeciwciała kluczowe teraz w leczeniu tych, którzy muszą być hospitalizowani i nierzadko walczą o życie pod respiratorami, odda swoje osocze - tłumaczył w środowym komunikacie prasowym Patryk Kosela. Z kolei Rafał Jedwabny, wiceprzewodniczący WZZ "Sierpień 80" w Polskiej Grupie Górniczej dodał, że to nie jest jednorazowa akcja. - To pierwsza, lecz nie ostatnia grupa górników-ozdrowieńców, która honorowo odda swoje osocze. Tworzymy właśnie grafik, by sukcesywnie wysyłać kolejne grupy górników do medyków do Warszawy - powiedział w rozmowie z TVN Warszawa.

Dlaczego w Warszawie?

Rafał Jedwabny wyjaśnił także, dlaczego górnicy zdecydowali się przyjechać do Warszawy, zamiast oddać osocze na Śląsku. - Bo szpital MSWiA w Warszawie zaoferował, że kompleksowo przebada przy okazji górników. Okazuje się bowiem, że pomimo iż przeszli oni w zdecydowanej większości chorobę bezobjawowo, to mogła zostawić ona ślady w ich organizmie. Badania mają to sprawdzić - powiedział. Chodzi o badania pod kątem zmian, jakie zaszły w organizmach ozdrowieńców po przebytej chorobie. Są to m.in. badania krwi, układu oddechowego, a także te z zakresu kardiologii.

Pracownik na forum napisał cytaty z Biblii, został zwolniony z Ikei. Jest akt oskarżeniaPracownik na forum napisał cytaty z Biblii, został zwolniony z Ikei. Jest akt oskarżeniaCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Stało się. Aleksander Kwaśniewski właśnie przekazał radosną nowinę, nikt się nie spodziewał
  2. Wielka wpadka w TVP na wizji - dlaczego znów się zdarzyło? Nagle znikąd pojawił się dziwny głos, widzowie myśleli, że żartują, ale wydarzyło się naprawdę
  3. Zabierają prawa jazdy na potęgę. W wakacje możesz je stracić nie tylko za prędkość
  4. Pożar na moście w centrum Warszawy. Kłęby dymu, wszystko jest zablokowane. Na miejsce jadą strażacy
  5. Długo nie trzeba było czekać. Kolejne zderzenie z autobusem Arrivy w Warszawie. Na miejscu już pracuje policja
  6. Porażająca wizja Krzysztofa Jackowskiego. Zaraz się zacznie, wybuchnie ogromny pożar
  7. Przychodzili do niej Kaczyński i Duda. Pani Agata właśnie wyjawiła wszystko
Orgomna kompromitacja, musieli interweniować zwykli ludzie. Policjant aż stracił pracę. Mężczyzna będzie miał bardzo duże kłopotyOrgomna kompromitacja, musieli interweniować zwykli ludzie. Policjant aż stracił pracę. Mężczyzna będzie miał bardzo duże kłopotyCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News