Potwierdzili nowe ognisko. Wszystkich wysłali na kwarantannę

Autor - 22 Sierpnia 2020
Koronawirus w szpitaluŹródło: Pixabay

Koronawirus w szpitalu na Mazowszu. Trzech pracowników placówki otrzymało pozytywne wyniki testów na obecność koronawirusa SARS-CoV-2. W związku z wykryciem ogniska częściowo została zawieszona działalność lecznicy. Zaplanowane przez szpital w najbliższych dniach zabiegi zostały odwołane.

Koronawirus w szpitalu

Koronawirus został potwierdzony u trzech pracowników w szpitalu w Makowie Mazowieckim. Pozytywne wyniki testów na SARS-CoV-2 należą do osób zatrudnionych w pracowni rentgenowskiej. Szpital zawiesił częściowo swoją działalność z uwagi na zaistniałą sytuację. Personel pracowni RTG został niezwłocznie skierowany na kwarantannę. Jak udało się ustalić TVP3 Warszawa dwie zakażone osoby pochodzą z powiatu makowskiego.

Dzisiaj grzeje:
1. Niewyobrażalny huk nad Warszawą. Co się dzieje?
2. Polacy czekają na niedzielę handlową w sierpniu. Gdzie dzisiaj zrobimy zakupy?

Działania szpitala

Dyrekcja szpitala w porozumieniu z sanepidem odwołała zaplanowane w pracowni zabiegi. Pacjenci z wypadków mają być kierowani do innych szpitali. - O sytuacji poinformowaliśmy służby wojewody i koordynatora ratownictwa. W związku z tym, że wokół są szpitalne oddziały ratunkowe, tacy pacjenci powinni być kierowani w te miejsca. Natomiast w sytuacji,gdyby wypadek zdarzył się obok szpitala i ten pacjent trafi do szpitala, to oczywiście mamy możliwość wykonania diagnostyki. Tu akurat nie ma problemu, natomiast problem jest w większych diagnostykach - przekazał telewizji TVP3 Warszawa dyrektor makowskiego szpitala, Jerzy Wielgolewski.

Dramat na basenie, wciągnęło dziecko pod wodę. Sytuacja jest poważnaDramat na basenie, wciągnęło dziecko pod wodę. Sytuacja jest poważnaCzytaj dalej

Koronawirus w Makowie Mazowieckim

Zamknięcie pracowni rentgenowskiej może potrwać do końca przyszłego tygodnia. Pacjenci przebywający w placówce nadal pozostaną w szpitalu. Sanepid w Makowie jest w trakcie ustalania danych personalnych osób, które mogły mieć kontakt z zakażonym koronawirusem personelem.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nowy program rządu z "plusem". Obejmie grupę społeczną, która do tej pory mogła czuć się pominięta
  2. Mandat za brak maseczki w samochodzie powraca. Grozi, nawet jeśli jedziesz z bliskimi
  3. Pasażerowie pociągu pilnie poszukiwani. Grozi im niebezpieczeństwo
  4. Zaczęło się. Zagrożenie jest ogromne, strach wychodzić z domu
  5. Polityk wygadał się na temat Szumowskiego. Powiedział wszystko
  6. Do mediów dotarła właśnie przygnębiająca wiadomość. Nie żyje polski polityk
Podjęto decyzję, będą dodatkowe pieniądze dla rodziców. Jest tylko jeden warunekPodjęto decyzję, będą dodatkowe pieniądze dla rodziców. Jest tylko jeden warunekCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News