Koronawirus w przedszkolu. Placówka w Wołominie zamknięta

Autor Karolina Kraushar - 19 Sierpnia 2020
Koronawirus w przedszkoluŹródło: Google Street View

Koronawirus został potwierdzony u pracownika przedszkola. O pozytywnym wyniku testu na SARS-CoV-2 w placówce niezwłocznie zostali poinformowani rodzice. Zdrowi pracownicy przedszkola zostali skierowani na kwarantannę domową. Placówka została zamknięta.

Koronawirus w przedszkolu

Koronawirus w przedszkolu nr 5 im. Kota w Butach w Wołominie. O pozytywnym wyniku testu na SARS-CoV-2 poinformował Urząd Gminy Wołomin. - O zaistniałej sytuacji natychmiast zostali poinformowani wszyscy rodzice. Pozostali pracownicy przedszkola zostali prewencyjnie skierowani na kwarantannę domową - czytamy w komunikacie wystosowanym przez urząd.

Dzisiaj grzeje:
1. Media obiegła smutna informacja. Nie żyje "Grażka"
2. Waloryzacja emerytur 2021. Przyszłoroczne podwyżki mogą być kompletnym rozczarowaniem, będą zmiany?

Przedszkole zamknięte

Dyrektor placówki w Wołominie wystąpił o zamknięcie przedszkola do końca sierpnia. Decyzję w sprawie dalszego postępowania ma wydać Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna. - Podkreślamy, że od 26 maja (od dnia ponownego otwarcia przedszkoli w reżimie sanitarnym) wszystkie gminne przedszkola stosują się do wytycznych przeciwepidemicznych oraz pracują zgodnie z zatwierdzonymi przez Sanepid indywidualnymi procedurami bezpieczeństwa - podkreśla Urząd Gminy Wołomin.

Koronawirus wśród pracowników

Przed ponownym otwarciem placówek przedszkolnych w Wołominie wszyscy pracownicy przeszli testy na obecność koronawirusa. - Testami wykluczyliśmy jedno z ognisk potencjalnych zakażeń, ale jak widać zagrożenie wciąż, jest wysokie, i nadal rośnie. W trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo prosimy o stosowanie się do surowych wytycznych sanitarnych i wszelkich procedur związanych z zachowaniem obostrzeń i dystansu społecznego - apeluje do mieszkańców Wołomina urząd.

Sanepid właśnie podjął decyzję w sprawie dzieci w szkołach. Będą uczyły się w przyłbicachSanepid właśnie podjął decyzję w sprawie dzieci w szkołach. Będą uczyły się w przyłbicachCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Fatalne informacje dla wszystkich Polek i Polaków. Zmiany odczujemy na własnej skórze i w portfelach
  2. Zdjęcia - Wjechał policyjnym BMW w... butle z gazem
  3. Legendarny sklep z zagranicy właśnie wchodzi do Polski. Już jutro o godzinie 10 wielkie otwarcie pierwszej placówki
  4. Bon turystyczny w praktyce. Masz dwie minuty, potem blokada
  5. Dramat na drodze, niestety nie żyje, nic nie dało się zrobić. Policja przekazała porażające szczegóły
  6. Choruje na nią Dowbor i Rusin, jest nieuleczalna. Pierwsze objawy to m.in. niepozorne zmęczenie
Media obiegła smutna informacja. Nie żyje Media obiegła smutna informacja. Nie żyje "Grażka"Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News