Sytuacja jest zła. Właśnie padł rekord. Liczba zakażonych na Mazowszu rośnie

Autor Alicja Guz - 17 Września 2020
koronawirusŹródło: Pixabay

Koronawirus nie opuszcza Polski. Ministerstwo Zdrowia podało aktualne dane dotyczące zakażeń SARS-CoV-2 w kraju. W ciągu ostatniej doby potwierdzono kolejnych 837 przypadków zachorowania na COVID-19. Najwięcej w województwach: mazowieckim, pomorskim i małopolskim.

Koronawirus w Polsce

Koronawirus nie daje za wygraną. W czwartek Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze dane dotyczące ilości zakażeń SARS-CoV-2 w Polsce. W ciągu ostatniej doby wykonano ponad 22,1 tys. Testów i potwierdzono kolejnych 837 przypadków. Tym samym liczba zakażonych pacjentów od początku trwania pandemii wzrosła do 76571.

Dzisiaj grzeje:
1. Ogromna akcja policji, mandaty posypią się lawinowo. Tłumy policjantów wyjdą na ulice w słusznym celu
2. Możesz popracować chociaż rok więcej. Twoja emerytura wzrośnie, podajemy konkretnie o ile
3. Warszawa sparaliżowana, ludzie wyszli na ulice, ogromne korki. Policja próbuje opanować sytuację

Najwięcej nowych zakażeń na Mazowszu

Z danych Ministerstwa Zdrowia wynika, że najwięcej potwierdzonych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 potwierdzono w województwie mazowieckim - 168. Nieco mniej w województwie pomorskim (134) i małopolskim (124). Pozytywne wyniki testów pojawiły się także w województwach: wielkopolskim (74), śląskim (64), podkarpackim (41), zachodniopomorskim (41), łódzkim (41), świętokrzyskim (32), warmińsko-mazurskim (29), dolnośląskim (25), podlaskim (23), opolskim (19), kujawsko-pomorskim (15), lubuskim (4) i lubelskim (3).

Zmarły kolejne osoby

Ministerstwo Zdrowia w czwartek podało również informacje dotyczące zgonów. Na COVID-19 ostatniej doby zmarło 16 osób. Większość miała choroby współistniejące. Łącznie od początku pandemii odnotowano 2253 zgonów spowodowanych koronawirusem.

Nie znała swojego adresu, była sama w parku. Ogromnie płakała, dopiero wtedy zauważyli ją strażnicy miejscyNie znała swojego adresu, była sama w parku. Ogromnie płakała, dopiero wtedy zauważyli ją strażnicy miejscyCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Z ostatniej chwili: przegłosowano ważny zakaz, wszystko pod osłoną nocy. Obejmie wszystkich Polaków
  2. Wideo - „Policję dzwoń Wiesiek” - Kolizja w Gdańsku - kto wymusił pierwszeństwo?
  3. Studenci chcą pozwać Uniwersytet Warszawski. Ogromne pieniądze w grze, szykuje się pozew zbiorowy
  4. Kiedy przestaniemy nosić maseczki? WHO właśnie podało datę. Nie nastąpi to szybko
  5. Ogromna tragedia na Mazowszu. Młody mężczyzna nie żyje, zginął na oczach znajomych
  6. Korwin-Mikke o gwałcie: “Jeśli nie krzyczy, to widać tego chce”. Ekspert obala wypowiedź polityka
Polacy ocenili działania rządu w czasie pandemii. A jakie jest Twoje zdanie?Polacy ocenili działania rządu w czasie pandemii. A jakie jest Twoje zdanie?Czytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News