Koronawirus w kościele. Proboszcz zakażony, trwa dezynfekcja świątyni

Autor Karolina Kraushar - 14 Lipca 2020
Proboszcz zarażony koronawirusemŹródło: Pixabay

W poniedziałek rano ksiądz proboszcz Gabriel Marciniak poinformował wiernych parafii Matki Bożej Bolesnej w Radomiu o pozytywnym wyniku testu na koronawirusa, który otrzymał dzień wcześniej. Po potwierdzeniu wirusa SARS-CoV-2 u księdza rozpoczęto dezynfekcję kościoła. Parafia czeka na decyzję sanepidu w sprawie kwarantanny. Ksiądz apeluje o uważne monitorowanie stanu zdrowia osoby, które w ostatnich dniach miały z nim kontakt.

Ksiądz zarażony koronawirusem

- W niedzielę po południu otrzymałem z Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej informację, że mam pozytywny wynik testu na Koronawirusa - przekazał wiernym ksiądz proboszcz Gabriel Marciniak. W poniedziałek po południu odbyła się również dezynfekcja kościoła. W związku z tym tego dnia odwołana została msza.

Dzisiaj grzeje:
1. Koronawirus w warszawskim przedszkolu. Coraz więcej przypadków
2. Świetne wieści dla tysięcy Polaków. ZUS szykuje kolejne ulgi

Koronawirus w parafii

Od wtorku po przeprowadzonej dezynfekcji wierni ponownie mogą uczestniczyć w mszach. Na decyzję sanepidu, kto ma zostać skierowany na kwarantannę, parafia wciąż czeka. - Czekamy na decyzję Sanepidu, kto ze współpracowników parafialnych będzie na kwarantannie. Sanepid prosił także o podanie do publicznej wiadomości, aby parafianie, którzy mieli ze mną w ostatnim czasie kontakt na mszach świętych, obserwowali swój stan zdrowia - zaalarmował proboszcz Gabriel Marciniak.

Wpis Małgorzaty Trzaskowskiej hitem internetu. Co takiego zrobiła?Wpis Małgorzaty Trzaskowskiej hitem internetu. Co takiego zrobiła?Czytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Krystyna Pawłowicz nie wytrzymała. Agata Duda będzie zadowolona z podobnej "pomocy"?
  2. Wideo - Ktoś podrzucał opony na pole rolnika. Ten okrutnie się zemścił
  3. Jak głosowali sąsiedzi Rafała Trzaskowskiego? Mieszkańcy Ursynowa byli jednomyślni
  4. Jak głosowali sąsiedzi Jarosława Kaczyńskiego? Duża różnica głosów
  5. Wyniki wyborów w Warszawie. Szczegółowe dane PKW
  6. Media dotarły do porażających informacji. Wiemy, co właśnie zrobił Szumowski
Nagły zwrot w sprawie zmarłego Woźniaka-Staraka. Na jaw wychodzą nowe faktyNagły zwrot w sprawie zmarłego Woźniaka-Staraka. Na jaw wychodzą nowe faktyCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News