Koronawirus w znanej firmie kurierskiej. Pracownicy i klienci na kwarantannie

Autor redakcja Wawa Info - 14 Czerwca 2020
Koronawirus w DHLŹródło: Pixabay

Sanepid poinformował w piątek (12.06) o kwarantannie pracowników placówki firmy kurierskiej DHL w Sochaczewie. Siedmiu pracowników zakażonych koronawirusem przebywa w izolacji domowej na terenie powiatu gostynińskiego. Odizolowane osoby nie potrzebują hospitalizacji. Pozostają w stałym kontakcie z opieką medyczną oraz z powiatowym inspektorem sanitarnym. Nie zostali jednak ujęci w statystykach powiatu gostynińskiego, bo jako ognisko koronawirusa wskazano placówkę DHL, która znajduje się na terenie powiatu sochaczewskiego.

Koronawirus wśród kurierów

Powiatowy inspektor sanitarny w Gostyninie poinformował w piątek (12.06) po południu o 7 pracownikach placówki kurierskiej DHL w Sochaczewie, którzy przebywają w izolacji domowej na terenie powiatu gostynińskiego. Według sanepidu odizolowane osoby nie wymagają hospitalizacji. Pozostają w stałym kontakcie ze służbami medycznymi oraz powiatowym inspektorem sanitarnym. Kwarantanną domową zostały objęte także osoby, z którymi zakażeni pracownicy mieli kontakt.

Dzisiaj grzeje:
1. Porażające odkrycie w sortowni odpadów. Nie żyje noworodek, ciało przyjechało ze śmieciami
2. Nowe stawki VAT od 1 lipca. Wiemy już, co potanieje, ale także i co będzie droższe

Trwa postępowanie epidemiologiczne

"Mieszkańcy powiatu gostynińskiego, którzy przebywali w bliskim kontakcie z osobami zakażonymi koronawirusem SARS-CoV-2 zostali objęci obowiązkową kwarantanną domową" - informuje sanepid w Gostyninie. Dochodzenie i postępowanie epidemiologiczne w tej sprawie prowadzi jednak sanepid z Sochaczewa, jako że to tam znajduje się placówka, w której zatrudnione są zakażone osoby. W związku z tym nie figurują one w statystykach powiatu gostynińskiego, mimo że tam właśnie odbywają kwarantannę. Według statystyk sanepidu w Gostyninie izolacją domową w powiecie objęta jest więc tylko 1 osoba.

Warszawa zablokowała miliony na wydatki. Transport, remonty i edukacja bez 345 mlnWarszawa zablokowała miliony na wydatki. Transport, remonty i edukacja bez 345 mlnCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Hannie Lis puściły nerwy. Bez pohamowania zaatakowała najważniejsze osoby w państwie
  2. Kompromitacja Legii Warszawa. Błąd bramkarza odebrał nam mowę, interwencja rodem z okręgówki (WIDEO)
  3. Zaskakująca deklaracja prezydenta Warszawy. Na antenie Polsatu powiedział co będzie z ulicą Lecha Kaczyńskiego
  4. Mazowsze w czołówce nowych zakażeń koronawirusem. Kilkanaście nowych przypadków w Warszawie
  5. Andrzej Duda w trasie. Auto SOP uderzyło w pojazd z rodziną z dziećmi
  6. Lekarze alarmują, groźny nowotwór jest często mylony z łuszczycą lub alergią. Łatwo zignorować pierwsze objawy
Zaskakujące wyniki sondażu. Wyszło, co Polacy sądzą o obostrzeniachZaskakujące wyniki sondażu. Wyszło, co Polacy sądzą o obostrzeniachCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News