Oburzający proceder w Wojskowym Instytucie Higieny i Epidemiologii. Dyrektor przywłaszczał testy na koronawirusa

Autor Alicja Guz - 13 Października 2020
koronawirus CBAŹródło: cba.gov.pl

Koronawirus w kraju nadal się rozprzestrzenia. Funkcjonariusze CBA zatrzymali Dyrektora Wojskowego Instytutu Higieny i Epidemiologii im. Generała Karola Kaczkowskiego w Warszawie. W trakcie śledztwa ustalono bowiem, że mężczyzna przywłaszczył między innymi testy na COVID-19.

Koronawirus w Polsce

Koronawirus potwierdzono ostatniej doby u kolejnych 5 068 osób. Najwięcej zachorowań na COVID-19 odnotowano w województwach: małopolskim (898), mazowieckim (552), śląskim (441) i podkarpackim (391). Zmarło 63 pacjentów.

Dzisiaj grzeje:
1. Jasnowidz Jackowski nie ma dobrych wieści. Sytuacja wymknie się spod kontroli, będą nowe restrykcje
2. Czternastka nie dla każdego seniora. Blisko 1 mln emerytów nie zobaczy ani złotówki
3. Pilna decyzja kościoła. Msze będą tylko online, świątynia będzie zamknięta

Przywłaszczył testy na COVID-19

Tymczasem CBA zatrzymało Dyrektora Wojskowego Instytutu Higieny i Epidemiologii im. Generała Karola Kaczkowskiego w Warszawie. Działanie to jest efektem śledztwa prowadzonego wspólnie z Wydziałem do Spraw Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Jak przekazało Centralne Biuro Antykorupcyjne, w okresie od marca do czerwca 2020 roku Dyrektor przekroczył uprawnienia, przywłaszczając mienie należące do Wojskowego Instytutu Higieny i Epidemiologii. Był to sprzęt ochronny, płyny dezynfekujące oraz testy na COVID-19. - Wszystko wskazuje na to, że przedmioty te przekazał następnie osobom nieuprawnionym, działając tym samym na szkodę interesu publicznego - czytamy w oficjalnym komunikacie CBA.

Ważne zmiany w korzystaniu z komunikacji miejskiej. Mogą na nich skorzystać tysiące warszawiakówWażne zmiany w korzystaniu z komunikacji miejskiej. Mogą na nich skorzystać tysiące warszawiakówCzytaj dalej

Podejrzany usłyszał zarzuty

- Podejrzany usłyszał zarzuty przekroczenia uprawnień służbowych w celu osiągnięcia korzyści majątkowych oraz przywłaszczenia mienia należącego do kierowanego przez niego Instytutu, w tym sprzętu ochronnego, płynów dezynfekcyjnych oraz testów na COVID-19 o wartości nie mniejszej niż 10 tysięcy złotych. Mężczyzna nie przyznał się do zarzutów i odmówił składania wyjaśnień. Decyzją prokuratora podejrzany został zawieszony w czynnościach służbowych - poinformowała Aleksandra Skrzyniarz, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie, cytowana przez TVN Warszawa. Dyrektorowi WIHE grozi do 10 lat więzienia.

Czym zajmuje się WIHE?

- Wojskowy Instytut Higieny i Epidemiologii im. Generała Karola Kaczkowskiego w Warszawie (WIHE) jest najważniejszą wojskową placówką w Polsce powołaną do przeciwdziałania zagrożeniom biologicznym, chemicznym, radiologicznym i nuklearnym. Z ustaleń CBA wynika, że niestety sam instytut nie jest wolny od wirusa, jakim są nadużycia - poinformowało CBA po zatrzymaniu dyrektora.

Obrazy WawaINFO"Najbardziej wyjątkowa noc w roku" już jutro. Ponad 200 wydarzeń i atrakcjiCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pijany gwiazdor disco polo wjechał w kobietę na pasach. Leciała 20 m w powietrzu, jej stan jest krytyczny
  2. Kierowca BMW przegrał z warunkami pogodowymi. Wideo
  3. Morderstwo w bloku. Nastolatek leżał na chodniku, zginął podczas awantury. Nie żyje
  4. Totalny paraliż Warszawy. Do protestu rolników przyłączają się inni, robi się coraz goręcej
  5. Ogrom policji na ulicach, w akcji nowy śmigłowiec. Rolnicy blokują Warszawę, jest gorąco
  6. WHO mówi o Polsce. Porażający wzrost liczby zgonów
Wiadomo, co będzie z weselami. Wiceminister zdrowia zdradził w radiu plany rząduWiadomo, co będzie z weselami. Wiceminister zdrowia zdradził w radiu plany rząduCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News