Mazowsze w czołówce nowych zakażeń koronawirusem. Kilkanaście nowych przypadków w Warszawie

Autor Julian Bakuła - 13 Czerwca 2020
Mapa zakażeń koronawirusem w PolsceŹródło: gov.pl

Mazowieckie jest jednym z województw z najwyższą liczbą nowych zakażeń w Polsce. W samej Warszawie odnotowano w sobotę (13.06) 15 nowych przypadków. To mniej niż w piątek (12.06), wciąż trudno jednak mówić o znacznym i trwałym spadku ilości zakażeń w stolicy.

Koronawirus na Mazowszu

Według danych wojewódzkiego sanepidu mazowsze od kilku dni jest wśród województw o największej ilości nowych zakażeń koronawirusem. W piątek (12.06) było ich 68, a w sobotę (13.06) odnotowano 66 przypadków. Z gorszą sytuacją mamy do czynienia tylko na Śląsku, gdzie w sobotę odnotowano 209 nowych zachorowań.

Dzisiaj grzeje:
1. Porażające odkrycie w sortowni odpadów. Nie żyje noworodek, ciało przyjechało ze śmieciami
2. Wypłata gotówki już nie wszędzie taka prosta. Weszły kolejne ograniczenia

W Warszawie mniej nosicieli koronawirusa?

W samej Warszawie w piątek i w sobotę przybyło odpowiednio 33 i 15 osób z dodatnim wynikiem testów. Spadek jest więc wyraźny na tle województwa, biorąc jednak pod uwagę spore wahania liczby zakażeń z dnia na dzień trudno mówić o trwałej poprawie sytuacji. Z danych warszawskiego sanepidu wynika na przykład, że 24 maja w stolicy przybyły jedynie cztery zakażenia, a dzień później już 40. Uspokajający jest jednak fakt, że w ciągu ostatniej doby nie odnotowano w Warszawie zgonów z powodu koronawirusa.

Bezczelna kradzież na Bezczelna kradzież na "kolec". Złodzieje mieli pecha, nie przewidzieli kto ich obserwujeCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Andrzej Duda odwiedził gwiazdy programu "Rolnik szuka żony". Co tam się wydarzyło?
  2. Młoda Karolina Małysz wprawiła fanów w zdziwienie. Gdy zobaczyliśmy jej zdjęcia, oniemieliśmy
  3. Wybory 2020. Uwaga, niedługo mija ważny termin dla wszystkich Polaków
  4. Zarzuty po ogromnej tragedii. Matka osierociła trójkę dzieci
  5. Nieszczęśliwy wypadek. Kobieta wypadła z okna
  6. Przez 25 lat nie zmywała makijażu z oczu, efekt odbiera mowę. Ostrzegamy, tylko dla osób o mocnych nerwach
Zakrwawiona kobieta leżała w śmietniku. Chwilę wcześniej urodziła dziecko. StraszneZakrwawiona kobieta leżała w śmietniku. Chwilę wcześniej urodziła dziecko. StraszneCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News