Duże ognisko koronawirusa na Mazowszu. Prawie 300 osób trafiło na kwarantannę

Autor Karolina Kraushar - 12 Lipca 2020
koronawirusŹródło: Pixabay

Nowe ognisko koronawirusa wybuchło w Gostyninie. Na oddziałach psychogeriatrii i psychiatrii szpitala Wojewódzkiego Samodzielnego Zespołu Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej w Gostyninie pozytywne testy na SARS-CoV-2 otrzymało 19 pacjentów oraz 5 pracowników placówki. Prawie 300 osób zostało objętych kwarantanną domową.

Koronawirus u pacjentki szpitala

Jak przekazał w niedzielę Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny, pierwszą osobą z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa była pacjentka oddziału psychogeriatrycznego w gostyńskim szpitalu. PPIS w Gostyninie po otrzymaniu 7 lipca zgłoszenia rozpoczął dochodzenie epidemiologiczne. - Do szpitala zostało skierowane pismo nakazujące w trybie pilnym podjęcie czynności przez Zespół Kontroli Zakażeń Szpitalnych oraz przekazanie informacji dot. wdrożonych procedur, podjętych ustaleń i działań ograniczających możliwość szerzenie zakażeń wewnątrzzakładowych. Podjęto czynności dotyczące skierowania osób z kontaktu na kwarantannę - zarówno narażonych na zakażenie pracowników Oddziału Psychogeriatrii oraz pacjentów Oddziału - czytamy w komunikacie opublikowanym 12 lipca przez PPIS.

Dzisiaj grzeje:
1. Niebezpieczna bakteria w popularnych kanapkach i hamburgerach. Pod żadnym pozorem ich nie jedz
2.Były szef PKW nie ma wątpliwości. Czeka nas ogromne zamieszanie po wyborach, protesty nieuniknione

Koronawirusa w szpitalu w Gostyninie

Jak przekazała Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna, obecność wirusa SARS-CoV-2 potwierdzono u 19 pacjentów oraz 5 pracowników szpitala w Gostyninie. Pracownicy placówki z pozytywnym wynikiem na obecność koronawirusa zostali objęci izolacją domową, a ich wyniki zostały przesłane do lekarzy pierwszego kontaktu ze wskazaniem opieki medycznej. 80 pracowników szpitala wraz z rodzinami objęto obowiązkową kwarantanną domową.

Na kwarantannie ponad 270 osób

Jak czytamy w komunikacie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gostyninie, obowiązkową kwarantanną domową zostało objętych 53 innych osób, które miały styczność z tymi, u których wykryto obecność koronawirusa. W tym kwarantanną objęto również 8 pracowników placówki szpitala w Gorzewie, którzy mieli kontakt z zakażonym koronawirusem pacjentem. Pod nadzorem epidemiologicznym znalazło się również ponad 150 osób, w tym 25 osób związanych z placówką w Gorzewie. Dotyczy to zarówno pracowników jak i pacjentów i oddziału pulmonologicznego.

Dochodzenie trwa

Pierwsza pacjentka z oddziału psychogeriatrii szpitalu w Gostyninie, u której zdiagnozowano koronawirusa została przewieziona na oddział obserwacyjno-zakaźny Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku, a pacjent z oddziału pulmonologicznego szpitala w Gorzewie został przyjęty do Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie. - Dochodzenie epidemiologiczne jest w toku, podejmowane są i prowadzone czynności ograniczające szerzenie się zakażeń wśród mieszkańców powiatu gostynińskiego - zapewnia w komunikacie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

Chwila i z dachu nic nie zostało. Zniszczone budynki, powalone drzewa i zalane ulice. Ogromna nawałnica wywołała wiele szkódChwila i z dachu nic nie zostało. Zniszczone budynki, powalone drzewa i zalane ulice. Ogromna nawałnica wywołała wiele szkódCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tuż po wyborach pod Pałacem Prezydenckim poważny, burzliwy protest. Ludzie wychodzą na ulice, mają dość
  2. Na Cirlce K legalnie kupisz "holenderską używkę". Rusza sprzedaż na stacjach
  3. Wypadek podczas skoku ze spadochronem. Na miejsce wysłano śmigłowiec LPR
  4. Ogromna wpadka w smsie od RCB. Media sprawdziły wiadomość, w alercie zapomnieli o rodzicach z dziećmi
  5. "Piękne wyładowanie doziemne". Niesamowite zdjęcie nawałnicy nad Warszawą
  6. Tuż po wyborach Szumowski wydał komunikat do wszystkich Polaków. Chodzi o stan epidemii
Wybuch gazu w Grójcu. Trwa akcja ratunkowa, strażacy ewakuują budynekWybuch gazu w Grójcu. Trwa akcja ratunkowa, strażacy ewakuują budynekCzytaj dalej

Następny artykuł