Koronawirus w żłobku. Dzieci na kwarantannie

Autor Alicja Guz - 12 Czerwca 2020
pilneŹródło: wawainfo.pl

W żłobku przy ulicy Ożarowskiej na warszawskiej Woli potwierdzono zakażenie koronawirusem u dziecka. Informację tę potwierdza Urząd m.st. Warszawy. Decyzją inspekcji sanitarnej placówka pozostaje otwarta. Na kwarantannie przebywa jedenaścioro dzieci oraz trzy opiekunki zajmujące się grupą, do której należał zakażony maluch. Pracownicy żłobka zostaną przebadani na obecność koronawirusa.

Koronawirus w żłobku na Woli

U jednego z podopiecznych żłobka przy ulicy Ożarowskiej na warszawskiej Woli potwierdzono zakażenie koronawirusem. Sanepid zadecydował, że placówka pozostaje otwarta. - Decyzją inspekcji sanitarnej nie jest zamknięty cały żłobek, tylko grupa, do której uczęszczało dziecko - poinformowała Karolina Gałecka, rzecznik pracy Urzędu m.st. Warszawy. - W tym momencie, zarówno trzyosobowy personel z grupy, do której należało dziecko, jak i jedenaścioro dzieci z tej grupy przebywa poza żłobkiem - dodała.

Dzisiaj grzeje:
1. Gdzie spędzić długi weekend w Warszawie? Podajcie gdzie wyjeżdżacie
2. Aż 3 banki ostrzegają klientów przez trudnościami z dostępem do pieniędzy. Lepiej przygotuj gotówkę

Testy dla pracowników

Jak informuje Karolina Gałecka, najprawdopodobniej dzisiaj (12 czerwca) inspekcja sanitarna przeprowadzi testy u trójki pracownic, które obecnie przebywają na kwarantannie. - My jako miasto zadeklarowaliśmy przetestowanie w najbliższych dniach całego personelu żłobka. To jest około 28 osób - zakomunikowała Karolina Gałecka.

Mężczyzna wyszedł z domu na spacer. Już do niego nie wróci. TragediaMężczyzna wyszedł z domu na spacer. Już do niego nie wróci. TragediaCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nagła, gigantyczna awantura w programie na żywo, prowadząca nie wytrzymała. Aż trudno uwierzyć
  2. Zbigniew Boniek w euforii podzielił się z Polakami radosną wiadomością. Gratulacje dla prezesa i jego żony
  3. Uwaga. Nadciągają ogromne upały. Termometry pokażą rekordowe wartości
  4. Zaskakujące wyniki sondażu. Wyszło, co Polacy sądzą o obostrzeniach
  5. Ogromny pożar w Warszawie. Porażająca wizja jasnowidza Jackowskiego
  6. Minister zdrowia nagle podpisał ważną decyzję. Z dnia na dzień ograniczono jeden z zakazów
Zakrwawiona kobieta leżała w śmietniku. Chwilę wcześniej urodziła dziecko. StraszneZakrwawiona kobieta leżała w śmietniku. Chwilę wcześniej urodziła dziecko. StraszneCzytaj dalej

Następny artykuł