Zaskakujące wyniki sondażu. Wyszło, co Polacy sądzą o obostrzeniach

Autor Alicja Guz - 11 Czerwca 2020
ludzie na Bulwarach WiślanychŹródło: Photo by Wojtek RADWANSKI / AFP

Z sondażu SW Research zrobionego dla rp.pl wynika, że Polacy zgadzają się na ponowne wprowadzenie obostrzeń, gdy zajdzie taka potrzeba. Na pytanie, czy w przypadku wzrostu dobowej liczby zakażeń w Polsce, rząd powinien zdecydować się na powrót do obostrzeń, niemal połowa ankietowanych odpowiedziała "tak".

Polacy chcą powrotu obostrzeń?

Agencja badawcza SW Research przeprowadziła badanie sondażowe na zlecenie rp.pl. Z jej wyników można wywnioskować, że Polacy są przygotowani na powrót niektórych obostrzeń. Na pytanie, czy w przypadku wzrostu dobowej liczby zakażeń w Polsce, rząd powinien zdecydować się na powrót do obostrzeń, 48,3 procent ankietowanych odpowiedziało "tak". Odpowiedz "nie" udzieliło 29,5 procent pytanych osób, a 22,2 procent ankietowanych, nie ma jasno określonego zdania w tej sprawie.

Dzisiaj grzeje:
1. Największa tragedia od dawna. Zginęła żona i 2 córki, Paweł właśnie o wszystkim poinformował na antenie TVN
2. Już nie tylko kierowcy zagrożeni mandatami. Od dzisiaj również pasażerowie muszą mieć się na baczności

Minister Zdrowia rozważa powrót do obostrzeń

Jak już pisaliśmy TUTAJ, minister zdrowia Łukasz Szumowski w rozmowie w Radiu RMF FM ostrzegał, że w przypadku nagłego wzrostu zachorowań niewykluczony będzie powrót do niektórych spośród wcześniejszych obostrzeń. Upomniał też Polaków, by nadal byli ostrożni i przestrzegali rekomendacji sanitarnych. - Mam wrażenie, że Polacy w ogóle już zapomnieli, że mamy epidemię - stwierdził na antenie radia minister.

Koronawirus w Polsce

Rekord zachorowań spowodowanych koronawirusem SARS-CoV-2 padł w Polsce w poniedziałek 8 czerwca. Potwierdzono wówczas 599 nowych zakażeń. W czwartek 11 maja Ministerstwa Zdrowia poinformowała w mediach społecznościowych o 359 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 i śmierci 9 pacjentów. Łącznie od wybuchu epidemii w Polsce stwierdzono 28 201 przypadków zakażenia koronawirusem, 1215 osób zmarło.

Burza zalała Warszawę. Kilkadziesiąt interwencji straży pożarnejBurza zalała Warszawę. Kilkadziesiąt interwencji straży pożarnejCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Czy doczekamy się przełomu ws. zaginięcia Iwony Wieczorek? Zatrważające znalezisko zmienia bieg sprawy
  2. Niestety, potwierdził się najczarniejszy scenariusz. Nie żyje Jerzy Zarychta, przez lata był idolem wielu Polaków
  3. Gigantyczny korek na ekspresówce. Kierowcom puszczają nerwy
  4. Gdzie spędzić długi weekend w Warszawie? Podajcie gdzie wyjeżdżacie
  5. Niebezpieczna bakteria w serku z Biedronki. Natychmiast go wyrzuć
  6. 8-letnia Kinga umierała miesiącami. Przed śmiercią powiedziała słowa, na które zdobyłby się mało który dorosły
Rozkład jazdy na długi weekend. Jak pojadą autobusy, tramwaje i metro?Rozkład jazdy na długi weekend. Jak pojadą autobusy, tramwaje i metro?Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News