Koronawirus na Pierwszej Komunii Świętej. Zarażeni goście

Autor Alicja Guz - 8 Lipca 2020
zdjęcie ilustracyjneŹródło: Pixabay

Zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 potwierdzono u 8 osób z powiatu przysuskiego, które 20 czerwca były obecne na przyjęciu komunijnym w Wieniawie na Mazowszu. Przebywają one w izolacji domowej. Sanepid w Przysusze informuje, że to ognisko koronawirusa jest już opanowane i trwa jego wygaszanie.

Koronawirus na przyjęciu komunijnym

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Przysusze potwierdziła zakażenie koronawirusem u ośmiu osób z gminy Wieniawa. Osoby te uczestniczyły w przyjęciu komunijnym, które odbyło się 20 czerwca.

Dzisiaj grzeje:
1. Tragiczny finał pożaru. Porażające odkrycie strażaków
2. Do wzięcia było 5 tys. zł, teraz jest nawet 10 razy więcej. Wnioski spływają błyskawicznie

Goście przyjęcia komunijnego pod nadzorem sanepidu

Jak podaje sanepid w Przysusze, w przyjęciu komunijnym w Wieniawie wraz z osobą, która okazała się chora, uczestniczyło łącznie 37 osób. - 17 osób jest z powiatu przysuskiego, z gminy Wieniawa. Mamy ich pod nadzorem. Przebywają one na kwarantannie. W izolacji domowej jest 8 osób, u których potwierdzono wynik dodatni - poinformowała dyrektorka Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Przysusze Jolanta Wilk.

Z ostatniej chwili: Strzelanina w Warszawie. Co najmniej dwóch policjantów rannychZ ostatniej chwili: Strzelanina w Warszawie. Co najmniej dwóch policjantów rannychCzytaj dalej

Zakażonych po przyjęciu komunijnym może być więcej

Z informacji podanych przez sanepid w Przysusze, pozostałych 20 osób uczestniczących w przyjęciu komunijnym zostało przekazanych do ościennych stacji sanitarno-epidemiologicznych. - Siedemnaście osób do Radomia, dwie do Szydłowca i jedna osoba do Radomska - wyjaśniła Jolanta Wilk. - Nie jestem w stanie odpowiedzieć, jaki jest ich stan zdrowia - dodała dyrektorka Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Przysusze. Nie jest więc wykluczone, że również część tych osób może być zakażona koronawirusem.

Ognisko koronawirusa w Wieniawie wygasa

Jak podała dyrekcja sanepidu w Przysusze, sytuacja w gminie Wieniawa jest już opanowana. - Ognisko jest opanowane i w tej chwili jesteśmy na etapie wygaszania tego ogniska - powiedziała Jolanta Wilk.

Wulgarne napisy w redakcji Wulgarne napisy w redakcji "Faktów". Wandale zniszczyli co się dałoCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zadziwiające plany akcji służb. Szczegóły fikcyjnego "porwania" Andrzeja Dudy trafiły do sieci
  2. Polscy skoczkowie rozebrali się i pokazali muskuły. Największe wrażenie zrobił Piotr Żyła (FOTO)
  3. Porażające. Nietrzeźwy kierowca ciężarówki szalał po ulicach Nowego Dworu. Ledwo trzymał kierownicę
  4. Nowe ognisko koronawirusa na Mazowszu. Nie żyje ksiądz
  5. Pilna decyzja Warszawy, będą surowe konsekwencje. Miasto zawiesza umowę z arrivą
  6. Strzelanina w Warszawie. Co najmniej dwóch policjantów rannych, trwa dramatyczna akcja
Potężna nawałnica w Otwocku. Połamane drzewa zniszczyły cmentarzPotężna nawałnica w Otwocku. Połamane drzewa zniszczyły cmentarzCzytaj dalej

Następny artykuł