W głowie się nie mieści, co wydarzyło się w warszawskim zoo. Wstyd

Autor Julian Bakuła - 6 Października 2020
Fot. Jakub Kaminski/East News, Warszawa, 20.05.2020. Warszawskie ZOO otwarte ponownie, po przerwie spowodowanej epidemia koronawirusa. N/z wybieg dla lwowŹródło: Jakub Kaminski/East News

Koronawirus szczególnie łatwo może się rozprzestrzeniać w miejscach, gdzie gromadzi się wiele osób naraz. Polacy zdają się jednak powoli zapominać o tym zagrożeniu i bagatelizują obowiązujące obostrzenia. Jeden z naszych czytelników wybrał się w ostatnich dniach do warszawskiego ZOO. Zachowanie wielu innych osób odwiedzających ogród zoologicznych wprawiło go w konsternację i postanowił podzielić się swoimi przemyśleniami z redakcją portalu Wawa Info.

Koronawirus nie odpuszcza, ale Polacy samowolnie luzują obostrzenia

Koronawirus wciąż zbiera w Polsce i na świecie śmiertelne żniwo, a w ostatnich dniach w kraju padają kolejne rekordy ilości zakażeń. W poniedziałek (05.10) rano Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze dane dotyczące przyrostu zakażeń koronawirusem. Odnotowano 2006 nowych przypadków, z czego najwięcej - bo aż 336 - w województwie mazowieckim. Przypomnijmy, że w okresie ogólnokrajowej kwarantanny i "zamrożenia" gospodarki wiosną bieżącego roku, gdy obowiązujące obostrzenia były o wiele surowsze niż aktualnie, liczba zakażeń nie zbliżała się nawet do 1 tysiąca, tymczasem teraz, gdy przekracza 2 tysiące, wielu Polaków lekceważy nawet tak łagodne restrykcje jak obowiązek zasłaniania ust i nosa w zatłoczonych miejscach publicznych. Wiąże się to z coraz częstszym ignorowaniem, a nawet negowaniem zagrożenia zakażeniem wśród Polaków. Mógł się o tym przekonać jeden z naszych czytelników, który w niedzielę (04.10) złożył wizytę w warszawskim ZOO. To, co zobaczył, wprawiło go w konsternację.

Dzisiaj grzeje:
1. TVP podpisała porozumienie z Episkopatem. Szykuje się druga Telewizja Trwam?
2. Policjanci już wystawiają mandaty na 500 zł. Dają tylko jedną szansę
3. Dorota Gardias napisała oficjalne oświadczenie. Wiadomo, w jakim jest stanie

Koronawirus Polakom niestraszny: klienci ZOO nie noszą maseczek i nie trzymają dystansu

"Byłem wczoraj w warszawskim zoo i zachowanie jakichkolwiek rygorów sanitarnych przez ludzi jest czystą fikcją. Wszyscy tłoczą się na siebie, nie ma mowy o zachowaniu jakiegokolwiek dystansu społecznego między zwiedzającymi. O maseczkach w większości przypadków również można zapomnieć. Warszawa już za chwilę może się znaleźć się w strefie o podwyższonych obostrzeniach, a w ludziach za grosz wyobraźni" - napisał w wiadomości do redakcji Wawa Info pan Patryk, zbulwersowany zachowaniem innych klientów warszawskiego ZOO. Warto zauważyć, że problem z nieprzestrzeganiem restrykcji przez osoby odwiedzające placówkę odnotowano już w czerwcu.

Na stronie warszawskiego ZOO pojawił się wtedy komunikat o następującej treści: "Informujecie nas, że nie wszyscy przestrzegają, wyznaczonych podczas pandemii, zasad bezpiecznego zwiedzania Warszawskiego ZOO. (...) Przypominamy więc, że we wszystkich pawilonach obowiązują SPECJALNE ZASADY ZWIEDZANIA. W pawilonach OBOWIĄZKOWO:
- noście maseczki
- zachowujcie dystans społeczny
- poruszajcie się po wyznaczonych trasach
- nie przekraczajcie barier
- nie dotykajcie szyb, barier i poręczy" - czytamy na stronie warszawskiego ZOO. Wygląda na to, że mimo apelu przedstawicieli placówki od czerwca niewiele się w tej kwestii zmieniło, czego dowodem może być relacja pana Patryka. Czy Wy również mieliście podobne doświadczenia? Jak oceniacie postępowanie niektórych klientów warszawskiego ZOO? Czekamy na Wasze relacje i opinie.

Trwa Światowy Tydzień Zwierząt. Zrobicie coś wyjątkowego dla Waszych pupili?Trwa Światowy Tydzień Zwierząt. Zrobicie coś wyjątkowego dla Waszych pupili?Czytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ministerstwo wprowadziło wszystkich w błąd? Właśnie gruchnęła nagła wiadomość dot. obowiązku noszenia maseczek
  2. Nietypowy wypadek w Rudzie Śląskiej. Kto ponosi winę? - Wideo
  3. Taka będzie tegoroczna zima! Mamy prognozę pogody na zimę 2020/2021
  4. Koronawirus bardzo niebezpieczny nie tylko dla seniorów. Zmarł 36-latek z Warszawy
  5. Warszawa zagrożona, Ministerstwo Zdrowia potwierdza
  6. Ujawniono prawdziwą liczbę infekcji Covid-19. Ma się nijak do oficjalnej
Ośmielił się zwrócić uwagę, pobili go na przystanku. Porażająca relacja świadkówOśmielił się zwrócić uwagę, pobili go na przystanku. Porażająca relacja świadkówCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News