Ministerstwo Zdrowia wprowadziło zmiany. Obowiązują nowe zasady odbywania kwarantanny

Autor Alicja Guz - 5 Lipca 2020
zdjęcie ilustracyjneŹródło: Pixabay

Decyzją Ministerstwa Zdrowia Polacy wracający do kraju z zagranicy nie muszą odbywać już obowiązkowej dwutygodniowej kwarantanny w domu. Zgodnie z nowymi zasadami kwarantanna będzie kończyła się 24 godziny od wprowadzenia do systemu teleinformatycznego ujemnego wyniku testu na obecność koronawirusa.

Kwarantanna po powrocie z zagranicy

Jak dotąd obowiązkowa domowa kwarantanna dla osób wracających z zagranicy wynosiła 14 dni. Jednak zgodnie z nowelizacją rozporządzenia Ministerstwa Zdrowia, od 2 lipca 2020 roku nie jest już to konieczne. Zgodnie z nowymi zasadami kwarantanna zakończy się 24 godziny od wprowadzenia do systemu teleinformatycznego ujemnego wyniku testu na obecność koronawirusa.

Dzisiaj grzeje:
1. Porażające. Piorun wpadł do mieszkania. Ogromne szkody, zalane dwa piętra
2. Szykują nową opłatę, resort jest na "tak". Będziemy musieli dopłacać po 300 zł na zakupach

Ministerstwo Zdrowia wprowadziło zmiany

"Kwarantanna automatycznie będzie kończyć się po 24 godzinach od momentu zamieszczenia przez medyczne laboratorium diagnostyczne w systemie teleinformatycznym, udostępnionym przez Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia (CSIOZ) - informacji o ujemnym wyniku testu diagnostycznego wykonanym w kierunki SARS-Co-V-2, finansowanym ze środków publicznych" informuje Ministerstwo Zdrowia na stronie rządowej gov.pl. Co ważne, czas kwarantanny nie może być jednak krótszy niż 7 dni, licząc od momentu narażenia danej osoby na infekcję COVID-19. W przypadku, gdy test na obecność koronawirusa nie zostanie wykonany, kwarantanna w dalszym ciągu będzie trwać 14 dni.

Minister zdrowia wydał ważną rekomendację. Chodzi o drugą turę wyborów prezydenckichMinister zdrowia wydał ważną rekomendację. Chodzi o drugą turę wyborów prezydenckichCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Samolotem, w którego katastrofie zginęła Jantar, miała lecieć inna wielka gwiazda. Zrezygnowała w ostatniej chwili
  2. Znany gwiazdor skazany za molestowanie. Po usłyszeniu wyroku jego ofiara zalała się łzami
  3. 14-latek ukradł samochód. Policja zatrzymała go w drodze nad morze
  4. Prezydent zapowiedział ważną zmianę. Za chwilę ruszy procedura. Chodzi o konstytucję
  5. Koronawirus w komisji wyborczej. Zakażona członkini
  6. Zbierali grzyby, ale nie w lesie ani na polanie. Wybór miejsca odbiera mowę, mało kto by się odważył
Pilny komunikat WORD. Egzaminy na prawo jazdy w Warszawie odwołanePilny komunikat WORD. Egzaminy na prawo jazdy w Warszawie odwołaneCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News