Koronawirus w komisji wyborczej. Zakażona członkini

Autor Alicja Guz - 4 Lipca 2020
zdjęcie ilustracyjneŹródło: Wikipedia, By Artur Andrzej - Praca własna, CC BY-SA 4.0

W piątek wójt gminy Jasieniec w województwie Mazowieckim poinformowała, że u członkini komisji wyborczej, która pracowała podczas pierwszej tury wyborów prezydenckich w jej gminie, potwierdzono zakażenie koronawirusem. Co ważne, mąż i teść zakażonej kobiety także pracowali tego dnia w komisjach wyborczych. Czekają oni na wynik testów.

Koronawirus w komisji wyborczej

Marta Cytryńska, wójt gminy Jasieniec, poinformowała w piątek, że członkini komisji wyborczej, która pracowała podczas pierwszej tury wyborów prezydenckich w jej gminie, otrzymała pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Jak tłumaczyła wójt gminy, kobieta nie wykazywała żadnych objawów. Członkini komisji miała w poniedziałek po niedzieli wyborczej zaplanowane przyjęcie do szpitala. Tam w ramach obowiązujących procedur wykonano jej test na obecność koronawirusa SARS-CoV-2, który dał wynik pozytywny.

Dzisiaj grzeje:
1. Potężna wichura odcięła drogę do szpitala. Kobieta zaczęła rodzić w samochodzie
2. Nowy sondaż przedwyborczy. Widać przetasowanie, Duda straci stołek?

W komisjach wyborczych byli członkowie jej rodziny

Jak poinformowała Marta Cytryńska, w innych komisjach wyborczych 28 czerwca pracowali również mąż i teść zarażonej kobiety. Obecnie przebywają oni na kwarantannie i czekają na wyniki testów. Taka sytuacja może znacznie skomplikować organizację drugiej tury wyborów prezydenckich w gminie Jasieniec. - Jest to o tyle niepokojące, że najbliższe osoby, czyli małżonek i teść, też były w komisjach wyborczych w pozostałych obwodach. Jeżeli dojdzie do tego, że będą mieć wynik pozytywny, to okaże się, że we wszystkich komisjach na terenie gminy była osoba z wirusem - wyjaśniła Cytryńska w rozmowie z TVN24. W gminie Jasieniec są bowiem trzy obwody wyborcze utworzone w Jasieńcu, Zbroszy Dużej i Boglewicach.

Właśnie ruszyły zapisy. Kolejne pieniądze dla dzieci. Do zdobycia nawet kilkaset złotychWłaśnie ruszyły zapisy. Kolejne pieniądze dla dzieci. Do zdobycia nawet kilkaset złotychCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Maryla Rodowicz ujawniła wysokość swej emerytury. Artystka może już tylko załamać ręce
  2. Potworny nokaut na gali boksu. Nieprzytomny zawodnik aż wypadł za liny (WIDEO)
  3. Lepiej wcześniej wypłaćcie gotówkę. Banki zapowiadają duże utrudnienia w weekend
  4. Nagła decyzja kościoła. Będą duże zmiany. Biskup oficjalnie potwierdził
  5. Jasnowidz Jackowski znowu ostrzega. Niepokojąca wizja. Zacznie się niedługo
  6. Para młoda stała przy ołtarzu, gdy nagle cały kościół wybuchnął śmiechem. Powalające nagranie, patrzcie na świadka
Inwazja wielkiej ćmy w Warszawie. Gigantyczne owady w mieszkaniachInwazja wielkiej ćmy w Warszawie. Gigantyczne owady w mieszkaniachCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News