Koronawirus bardzo niebezpieczny nie tylko dla seniorów. Zmarł 36-latek z Warszawy

Autor Alicja Guz - 3 Października 2020
koronawirus kolejne osoby nie żyjąŹródło: policja.pl

Koronawirus w Polsce przybiera na sile. Liczba zakażeń rośnie lawinowo. W sobotę padł kolejny dobowy rekord - potwierdzono 2367 nowych zakażeń SARS-CoV-2. Ministerstwo Zdrowia podało również dane dotyczące liczby zgonów spowodowanych COVID-19. Niepokojący jest fakt, że ofiarami koronawirusa stają się coraz młodsze osoby.

Koronawirus w Polsce

Koronawirus przybiera na sile. W sobotę Ministerstwo Zdrowia podało kolejne niepokojące informacje. W ciągu ostatniej doby stwierdzono 2367 nowych zakażeń SARS-CoV-2. To kolejny dobowy rekord. Najwięcej przypadków COVID-19 odnotowano w województwach: małopolskim (290), mazowieckim (277), pomorskim (244), wielkopolskim (224) i śląskim (221).

Dzisiaj grzeje:
1. TVP podpisała porozumienie z Episkopatem. Szykuje się druga Telewizja Trwam?
2. Najpierw dostali od rządu pieniądze, teraz zapłacą od tego podatek. Niemiła niespodzianka od fiskusa
3. Sensacyjne wydarzenia na Pradze. Było naprawdę niebezpiecznie

Zagrożenie nie tylko dla seniorów

Z danych przedstawionych przez Ministerstwo Zdrowia wynika, że z powodu COVID-19 ostatniej doby zmarły dwie osoby. Jedną z nich jest 36-letni mężczyzna z Warszawy. Z kolei z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły kolejne 32 osoby. Oznacza to, że koronawirus nie stanowi zagrożenia wyłącznie dla seniorów. Ofiarami COVID-19 stają się również osoby młodsze.

Trzeba się przyzwyczaić?

Rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz w sobotę skomentował kolejną rekordową liczbę zakażeń w Polsce. - Nic się nadal nie zmienia w przebiegu epidemii. Cały czas mamy w większości przypadki rozproszone. Nie ma dużych ognisk. Musimy niestety w najbliższych dniach i tygodniach przyzwyczaić się do tych wyników - powiedział w rozmowie z PAP. Przypominamy, że od 3 października w strefie czerwonej znajduje się 17 powiatów, a w strefie czerwonej 34.

Rodzice mają już dość. Chcą złapać sprawcę, wyznaczyli wielką nagrodęRodzice mają już dość. Chcą złapać sprawcę, wyznaczyli wielką nagrodęCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niszczycielski żywioł właśnie uderzył. Łamie drzewa, ludzie uciekają w popłochu, śmiertelne niebezpieczeństwo
  2. Kuriozalna sytuacja. Kobieta nie wskazała sprawcy wykroczenia. Otrzymała 3000 złotych mandatu
  3. Nikt nie wiedział, co się dzieje z Hanną Gronkiewicz-Waltz. Media właśnie ujawniły, do końca życia będzie cierpieć
  4. Policja poszukuje tego mężczyzny. Nie uwierzycie, co ma na sumieniu
  5. Warszawa zagrożona, Ministerstwo Zdrowia potwierdza
  6. Trump skrywał prawdę o Covid-19. Na jaw wyszły ukrywane informacje
Tragiczny wypadek na Mazowszu, porażające szczegóły. Nie żyje kobieta, dwoje dzieci w szpitaluTragiczny wypadek na Mazowszu, porażające szczegóły. Nie żyje kobieta, dwoje dzieci w szpitaluCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News