Koronawirus bardzo niebezpieczny nie tylko dla seniorów. Zmarł 36-latek z Warszawy

Autor Alicja Guz - 3 Października 2020
koronawirus kolejne osoby nie żyjąŹródło: policja.pl

Koronawirus w Polsce przybiera na sile. Liczba zakażeń rośnie lawinowo. W sobotę padł kolejny dobowy rekord - potwierdzono 2367 nowych zakażeń SARS-CoV-2. Ministerstwo Zdrowia podało również dane dotyczące liczby zgonów spowodowanych COVID-19. Niepokojący jest fakt, że ofiarami koronawirusa stają się coraz młodsze osoby.

Koronawirus w Polsce

Koronawirus przybiera na sile. W sobotę Ministerstwo Zdrowia podało kolejne niepokojące informacje. W ciągu ostatniej doby stwierdzono 2367 nowych zakażeń SARS-CoV-2. To kolejny dobowy rekord. Najwięcej przypadków COVID-19 odnotowano w województwach: małopolskim (290), mazowieckim (277), pomorskim (244), wielkopolskim (224) i śląskim (221).

Zagrożenie nie tylko dla seniorów

Z danych przedstawionych przez Ministerstwo Zdrowia wynika, że z powodu COVID-19 ostatniej doby zmarły dwie osoby. Jedną z nich jest 36-letni mężczyzna z Warszawy. Z kolei z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły kolejne 32 osoby. Oznacza to, że koronawirus nie stanowi zagrożenia wyłącznie dla seniorów. Ofiarami COVID-19 stają się również osoby młodsze.

Trzeba się przyzwyczaić?

Rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz w sobotę skomentował kolejną rekordową liczbę zakażeń w Polsce. - Nic się nadal nie zmienia w przebiegu epidemii. Cały czas mamy w większości przypadki rozproszone. Nie ma dużych ognisk. Musimy niestety w najbliższych dniach i tygodniach przyzwyczaić się do tych wyników - powiedział w rozmowie z PAP. Przypominamy, że od 3 października w strefie czerwonej znajduje się 17 powiatów, a w strefie czerwonej 34.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News