Pilny apel, dotyczy wszystkich Polaków. Jeśli się nie posłuchasz, może ci grozić mandat

Autor Alicja Guz - 2 Sierpnia 2020
koronawirus, maseczki w sklepachŹródło: gov.pl

Koronawirus w Polsce w ostatnich dniach urósł w statystykach. W sobotę 1 sierpnia padła rekordowa liczba zakażeń w kraju - 658 zarażonych SARS-CoV-2 w ciągu doby. Polska Izba Handlowa wystosowała apel do klientów sklepów. Chodzi o bezwzględne przestrzeganie obowiązku zakrywania ust i nosa.

Koronawirus w sklepach

Koronawirus w Polsce przybiera na sile. W sobotę 1 sierpnia padł rekord - 658 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 na dobę. Przed weekendem pisaliśmy o potwierdzonym przypadku COVID-19 u pracownika sklepu w centrum handlowym Westfield Arkadia. Poruszyliśmy również temat noszenia maseczek w sklepach. W piątek 31 lipca Polska Izba Handlowa wystosowała apel do wszystkich Polaków.

Dzisiaj grzeje:
1. Ministerstwo Zdrowia przekazało pilne, nagłe ostrzeżenie dla wszystkich Polaków. Nie chodzi o koronawirusa
2. Kontrolerzy ruszyli na łowy, nie umkniesz już przed kontrolą. Kary, które wystawiają są srogie

Obowiązek zakrywania ust i nosa

Polska Izba Handlowa zwróciła uwagę na coraz częstsze przypadki ignorowania przez klientów sklepów obowiązku zakrywania ust i nosa. "W związku z wysoką liczbą stwierdzonych przypadków COVID-19 w ostatnich dniach Polska Izba Handlu apeluje o bezwzględne zasłanianie nosa i ust podczas wizyt we wszystkich sklepach oraz placówkach usługowych" czytamy w oficjalnym komunikacie.

Pilny apel do Polaków

"Nie ryzykujmy utraty zdrowia innych przez nieodpowiedzialne zachowania. Pracownicy sklepów przez wiele godzin codziennie narażają swoje zdrowie, przebywając w miejscu, gdzie przewijają się setki ludzi. Uszanujmy ich pracę i zakładajmy maseczkę przed wejściem do sklepu, nie czekajmy na upomnienie, nie wdawajmy się w dyskusje, myślmy o bezpieczeństwie innych w tym trudnym czasie. Bądźmy odpowiedzialni społecznie" apeluje Polska Izba Handlowa.

Naprawiał maszynę rolniczą, doszło do wypadku. Młody mężczyzna stracił rękęNaprawiał maszynę rolniczą, doszło do wypadku. Młody mężczyzna stracił rękęCzytaj dalej

Personel może wyprosić ze sklepu i nie tylko

W komunikacie Polskiej Izby Handlowej znalazł się również zapis o możliwych konsekwencjach dla klientów sklepu, którzy nie stosują się do powszechnego obowiązku zakrywania ust i nosa. "Zgodnie z dostępnymi opiniami organów państwowych personel sklepu ma prawo odmówić obsługi osobie bez maseczki, zwrócić uwagę lub pouczyć o treści przepisów. Może też wezwać policję, która może ukarać za brak maseczki" czytamy w komunikacie.

Nie wszyscy muszą stosować się do zasad

Polska Izba Handlowa zaznaczyła również, że nie wszyscy muszą obligatoryjnie stosować się do obowiązku zakrywania ust i nosa. " Z zasłaniania nosa i ust zwolnione są osoby z przeciwskazaniami medycznymi do noszenia maseczek – jednak apelujemy, aby nie nadużywać tego wyłączenia i korzystać z niego jedynie w naprawdę uzasadnionych przypadkach" czytamy w komunikacie.

Nowe ognisko koronawirusa na Mazowszu. Ponad 100 osób na kwarantannieNowe ognisko koronawirusa na Mazowszu. Ponad 100 osób na kwarantannieCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Daniel Martyniuk wpadł w dziki szał. Zaczął obrażać gwiazdę TVN, pokazał niestosowny gest
  2. Wideo - Koszmarny wypadek. Kobieta wypożyczyła przeraźliwie drogie Ferrari. Kilka minut później doszło do tragedii
  3. Niebywałe, policja przerwała milczenie. Jest inaczej niż wszyscy myśleli
  4. Potwierdziły się najgorsze obawy. Właśnie podano informacje, niestety nie żyje
  5. Skandal. Nie mieści się w głowie, do czego doszło po chrzcie, rodzice zdruzgotani
  6. TVP przekazało tragiczne informacje. Ciężko uwierzyć, że nie żyje
Rząd szykuje duże zmiany, chodzi o kodeks pracy. Wiele osób będzie zadowolonychRząd szykuje duże zmiany, chodzi o kodeks pracy. Wiele osób będzie zadowolonychCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News