Zapadła nagła decyzja, zmartwi wielu podróżujących. Polska trafiła na "czerwoną listę" swojego sąsiada

Autor Aleksandra Olbryt - 2 Sierpnia 2020
koronawirus, kwarantannaŹródło: Wikipedia, By Przemysław Czopor, CC BY 3.0

Koronawirus i wzrost liczby zakażeń w kraju spowodowały utrudnienia dla Polaków chcących wyjechać na Ukrainę. Polska została umieszczona przez Ukrainę na liście krajów o podwyższonym ryzyku COVID-19. Konsekwencją tego jest konieczność odbycia 14-dniowej kwarantanny przez osoby wjeżdżające z Polski na terytorium Ukrainy oraz przez osoby, które w przeciągu 14 dni przed przekroczeniem ukraińskiej granicy przebywały na terytorium Polski.

Koronawirus - nowe regulacje. Strona GOV informuje

Koronawirus niesie ze sobą szereg dynamicznie zmieniających się obostrzeń. W sobotę 1 sierpnia dowiedzieliśmy się o wprowadzeniu obowiązku kwarantanny dla osób, które przyjeżdżają na Ukrainę z Polski. Wyjątki od powyższej reguły stanowią osoby poniżej 12 roku życia, osoby przejeżdżające przez Ukrainę tranzytem (przy czym nie może on trwać dłużej niż 48 godzin), instruktorzy sił zbrojnych państw NATO i krajów członkowskich programu "Partnerstwo dla Pokoju", którzy biorą udział w szkoleniach Sił Zbrojnych Ukrainy; pracownicy misji dyplomatycznych i urzędów konsularnych państw obcych, przedstawiciele oficjalnych misji międzynarodowych, organizacji akredytowanych na Ukrainie oraz członkowie ich rodzin; kierowcy i członkowie załóg ciężarówek, załóg lotniczych i morskich, statków rzecznych, członkowie załóg pociągów i lokomotyw oraz kierowcy autobusów realizujących regularne połączenia oraz działacze kultury, na zaproszenie instytucji kultury, wraz z jedną osobą towarzyszącą na każdą taką osobę.

Dzisiaj grzeje:
1. Właśnie przekazano tragiczną wiadomość. Nie żyje Piotr Soyka
2. Koronawirus w ośrodku sportowym na Mazowszu. Zamknięty basen i hala sportowa
3. GIS zmienia kurs w sprawie wesel. Już zapowiadają nowe restrykcje

Co, jeśli dotyczy Cię obowiązek odbycia kwarantanny?

Osoby, które są zobowiązane do odbycia dwutygodniowej kwarantanny na Ukrainie, czynią to w warunkach domowych, korzystając z aplikacji "Działaj w domu" ("Дій вдома"), w miejscu zamieszkania. "Fakt odbywania kwarantanny jest monitorowany przez regularne powiadomienia w aplikacji, wysyłane w dowolnym momencie w ciągu dnia. Weryfikacji podlega zgodność zdjęcia twarzy osoby ze zdjęciem referencyjnym wykonanym podczas instalacji aplikacji mobilnej i geolokalizacji telefonu komórkowego w momencie fotografowania. Po otrzymaniu wiadomości, osoba musi zrobić zdjęcie twarzy w ciągu 15 minut za pomocą aplikacji. Wiadomości nie będą wysyłane w nocy. Odbywanie kwarantanny w warunkach domowych (z aplikacją "Działaj w domu"), należy potwierdzić podczas kontroli paszportowej na granicy - najpierw podając swój numer telefonu i adres miejsca izolacji, a następnie pokazując odpowiedni ekran z aplikacją ukraińskiej służbie granicznej" czytamy na stronie rządowej w zakładce: Polska na Ukrainie. Warto wiedzieć, że władze ukraińskie zalecają pobranie i zalogowanie się do aplikacji przed przybyciem na granicę. Co ważne, aplikację „Działaj w domu” można zainstalować tylko na ukraińskich numerach telefonów (+380). Więcej informacji na temat aplikacji "Działaj w domu" można uzyskać na stronie internetowej Rady Ministrów Ukrainy. Podstawą do zakończenia kwarantanny jest negatywny wyniku testu na SARS Co-V-2, przeprowadzonego nie później niż 48 godzin po wjeździe na teren Ukrainy.

Koronawirus w Westfield Arkadia. Potwierdzono zakażenie u pracownika sklepuKoronawirus w Westfield Arkadia. Potwierdzono zakażenie u pracownika sklepuCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Minister zdrowia właśnie zabrał głos w sprawie powrotu uczniów do szkół. Wszystko jasne
  2. Niewielu wie, co Paweł Królikowski jako ostatnie powiedział w programie "Twoja twarz brzmi znajomo". Już wtedy czuł niepokój?
  3. Kierowco, miej się na baczności. To w tych miejscach policja łapie na potęge
  4. Smutna informacja obiegła media. Nie żyje legendarny muzyk zespołu Dżem
  5. Ogromny pożar samochodu, poparzoną kobietę znaleziono pod wiaduktem, nie żyje. Tragedia na S8
  6. Potężna ulewa na Mazowszu. Miejscowość dosłownie płynie, wszystko zalane
  7. Mamy potwierdzenie, koronawirus nad morzem. Sanepid pilnie szuka klientów restauracji
Pilny apel, dotyczy wszystkich Polaków. Jeśli się nie posłuchasz, może ci grozić mandatPilny apel, dotyczy wszystkich Polaków. Jeśli się nie posłuchasz, może ci grozić mandatCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News