Koronawirus w płockim szpitalu. Na kwarantannie kilkadziesiąt osób

Autor Alicja Guz - 19 Lipca 2020
zdjęcie ilustracyjneŹródło: Google

W sobotę prezydent Płocka potwierdził informację o zakażeniu koronawirusem wykrytym u pracownika miejskiego szpitala. Lista osób, które mogły mieć bezpośredni kontrakt z zakażoną osobą, została przekazana sanepidowi. Szpital Świętej Trójcy w Płocku wstrzymał przyjmowanie nowych pacjentów oraz planowane zabiegi operacyjne. Poza tym placówka pracuje normalnie.

Koronawirus w płockim szpitalu

W sobotę Andrzej Nowakowski potwierdził informację o zakażeniu koronawirusem wykrytym u pracownika miejskiego szpitala. "Lista osób, które miały bezpośredni kontakt z ww. pracownikiem została przekazana do Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Płocku. Jednocześnie osoby te do czasu wydania stosownej decyzji przez Sanepid nie pełnią dyżurów. W chwili obecnej, szpital poza wstrzymaniem przyjęć nowych pacjentów oraz planowanych zabiegów operacyjnych, pracuje normalnie" czytamy w komunikacie umieszczony na stronie plock.eu.

Dzisiaj grzeje:
1. Kolejne zmiany w szkolnictwie. MEN wprowadza nowy przedmiot
2. 2881,68 zł najwyższą średnią emeryturą w Polsce. Od najniższej średniej dzieli ją przepaść

Kilkadziesiąt osób na kwarantannie

-Te osoby, które miały bezpośredni kontakt z osobą zakażoną, będą musiały iść na kwarantannę. Będzie to na pewno kilkadziesiąt osób. Zgodnie z wytycznymi sanepidu, w tej chwili robione są wymazy, jeśli chodzi o osoby, które mogą być zarażone. Chodzi tu zarówno o pacjentów, jak i o personel - powiedział podczas transmisji on-line na Facebooku prezydent Płocka. - Miejmy nadzieję, że to ognisko koronawirusa uda się opanować, i że tych zakażeń w szpitalu nie będzie więcej. Scenariusze mogą być jednak różne. Sytuacja jest poważna, ale pod kontrolą i mam nadzieję, że tak pozostanie - tłumaczył Andrzej Nowakowski.

Koronawirus w Płocku

Łącznie w powiecie płockim potwierdzono 44 zachorowania na COVID-19. Odnotowano dwa zgony. Do zdrowia wróciło 27 pacjentów. Kwarantanną domową objętych jest 475 osób, a izolacja domową zastosowano u 11 osób. Nadzorem epidemiologicznym objęto 42 osoby.

Tragiczny wypadek z udziałem rowerzysty. Mężczyzna nie żyjeTragiczny wypadek z udziałem rowerzysty. Mężczyzna nie żyjeCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zdumiewające porównanie zagranicznych mediów. Jeszcze nikt nie przedstawił Kingi Dudy w podobny sposób, będzie zadowolona?
  2. Koszmarny wypadek pod Radomiem. Z BMW nic nie zostało
  3. Ogromny korek na moście Łazienkowskim. Wszystko zablokowane, kierowcy nie mogą przejechać
  4. Kolejny wypadek z udziałem autobusu w Warszawie. Jedna osoba ranna
  5. Smutne informacje z kościoła. Zmarł kolejny ksiądz chory na COVID-19
  6. Kobieta zauważyła nietypowy objaw raka na skórze, pokazała zdjęcie. Każdy powinien wiedzieć jak wygląda
4-latek wypadł z czwartego piętra. Tragedia w Warszawie4-latek wypadł z czwartego piętra. Tragedia w WarszawieCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News