Poruszające słowa siostry Kory. Zdradziła, kogo artystka zobaczyła przed śmiercią

Autor Karolina Kraushar - 28 Lipca 2020
Kora zmarła dwa lata temuŹródło: Wikipedia, By Herrzipp - Own work, CC

Kora odeszła dwa lata temu. O ostatnich chwilach spędzonych z wokalistką i autorką tekstów zespołu Maanam opowiedziała dziennikowi “Fakt” siostra Olgi Sipowicz, Anna Kubczak. Kobieta zdradziła, że przed śmiercią Kora wspominała bliskiego jej sercu mężczyznę.

Kora odeszła dwa lata temu

Kora - wybitna wokalistka, autorka tekstów, malarka i artystka odeszła 28 lipca 2018 roku. Związana z zespołem Maanam była od 1973 do 2008 roku. Przez wielu uważana za ikonę polskiej sceny rockowej. W 2013 roku zdiagnozowano u niej rozsianego raka jajnika. Od tamtego czasu zmagała się z chorobą. Kora zmarła w otoczeniu rodziny i przyjaciół nad ranem 28 lipca 2018 roku. Pogrzeb artystki odbył się 8 czerwca 2018 roku na Powązkach.

Dzisiaj grzeje:
1. Nagła, zła wiadomość od ministerstwa. Klienci sklepów będą niezadowoleni
2. Pilne: Byłeś na tej imprezie? Koniecznie zgłoś się do sanepidu
3. Zawieszenie czternastki na 3 lata, 30% pensji mniej i zmiana zasad zarabiania. Jest groźba strajku generalnego

Ostatnie słowa Kory

Siostra zmarłej sprzed dwoma laty artystki wspomina, że noc poprzedzająca śmierć Kory była niezwykła, nastąpiło zaćmienie księżyca. Anna Kubczak ostatnie tygodnie życia Kory spędziła w Bliżowie na Roztoczu, gdzie cały czas była przy siostrze. - Byłam przy niej, gdy odchodziła. Ona była już nieprzytomna, ale był taki moment, była noc, trzymałam ją za rękę i ona nagle podniosła głowę, popatrzyła na mnie i powiedziała bardzo wyraźnie: "Oni tu są, Tadziu". Tadzio to był nasz brat, który rok wcześniej zmarł. Widziała tych naszych zmarłych z rodziny, a to było na dwa dni przed jej śmiercią. Zastanawiałam się, jak mam to rozumieć? - powiedziała dziennikowi "Fakt" Anna Kubczak.

Nowy grób Kory

Już wcześniej pisaliśmy o nowym grobie Kory, który zdobi rzeźba kobiety. Jest to figura wykonana z brązu pod tytułem "Ola", a jej autorką jest Monika Osiecka. Oprócz pięknej rzeźby nagrobek Kory zdobi również wyjątkowy napis. To podpis Kory oraz data jej urodzenia i data przejścia do nieskończoności, wpisana w miejsce daty śmierci. O zmianie grobu wokalistki zadecydował mąż zmarłej artystki Kamil Sipowicz.

Ogromny pożar samochodu, poparzoną kobietę znaleziono pod wiaduktem, nie żyje. Tragedia na S8Ogromny pożar samochodu, poparzoną kobietę znaleziono pod wiaduktem, nie żyje. Tragedia na S8Czytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wszyscy Polacy dziś się dowiedzą. Chodzi o poważne zagrożenie
  2. Miliony Polek i Polaków otrzymają dziś SMS-a . Będzie bardzo niebezpiecznie, rządowe centrum ostrzega
  3. Zdjęcia - Polonez powróci na polskie drogi. Wygląda obłędnie. Jeden szczegół zaskakuje
  4. Potężna ulewa na Mazowszu. Miejscowość dosłownie płynie, wszystko zalane
  5. Kłęby dymu nad Warszawą. Służby musiały działać szybko
  6. Wystarczyła chwila, dwóch mężczyzn spadło z wysokości. Nieszczęśliwy wypadek na budowie
  7. Nie żyje wielokrotnie nagradzana dziennikarka TVP. Polskę obiegła tragiczna wiadomość
Ogromna tragedia na wakacjach w Polsce. Nie żyją, nic nie dało się zrobićOgromna tragedia na wakacjach w Polsce. Nie żyją, nic nie dało się zrobićCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł