Ministerstwo Zdrowia zapowiedziało niespodziewane zmiany w sprawie maseczek. Padł termin

Autor Mateusz Dolak - 14 Maja 2020
Zasłanianie twarzyŹródło: policja

Wiceminister zdrowia Sławomir Gadomski poinformował, że w ciągu tygodnia lub dwóch będzie możliwe poluzowanie obowiązków dotyczących noszenia masek w niektórych częściach kraju. | www.wawainfo.pl - najnowsze informacje z Warszawy.

Koniec zasłaniania ust i nosa?

Informacje przekazała Rzeczpospolita na portalu rp.pl. "Wiceminister zdrowia Sławomir Gadomski: Są województwa w których współczynnik R (reprodukcji wirusa) spadł poniżej 0,5 – np. województwo mazowieckie. W ciągu tygodnia dwóch możliwe poluzowanie obowiązków dotyczących noszenia masek w niektórych częściach kraju." - czytamy na portalu. Przypominamy, że wskaźnik reprodukcji wirusa mówi, ile osób zakaża jedna osoba.

Obowiązek zasłaniania twarzy

Jak pisaliśmy na Wawa Info, 9 kwietnia rząd wprowadził obowiązek zasłaniania ust i nosa w miejscach publicznych. Rozporządzenie weszło w życie 16 kwietnia i będzie trwało aż do odwołania. Każdy, kto wychodzi z domu, musi zakryć te części twarzy. Może to zrobić za pomocą szalika, chusty czy maseczki. Za niestosowanie się do nowych wytycznych grozi mandat w wysokości do pięciu tysięcy złotych. W dniu od którego zaczął obowiązywać nakaz, rząd zorganizował konferencję. Dziennikarze pytali Ministra Zdrowia o to, kiedy zdejmowane będą kolejne zakazy i nakazy związane z pandemią koronawirusa, Wśród pytań padło te o zasłanianie twarzy. - Będzie to możliwe dopiero wtedy, gdy powstanie szczepionka na koronawirusa SARS-CoV-2 - odpowiedział Łukasz Szumowski.

Górnicy jadą do Warszawy. Będzie wielki protest w stolicyGórnicy jadą do Warszawy. Będzie wielki protest w stolicyCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. MZ przekazało porażające dane. Mimo zapewnień sytuacja wciąż jest tragiczna
  2. Robert Kubica przerwał milczenie po wielu latach. Zdradził nieznane szczegóły swojej tragedii, straszne
  3. Egzamin na prawo jazdy będzie trudniejszy? Na teście pojawi się aż 200 nowych pytań
  4. Salony kosmetyczne i fryzjerskie będą otwarte. Nowe zasady, z którymi trzeba się zapoznać
  5. Znamy wyniki rekrutacji do przedszkoli. Co z dziećmi, które się nie dostały?
  6. Jest najnowsza prognoza zagrożeń IMGW. Nadchodzi poważne załamanie pogody, lepiej się przygotować
Ważna wiadomość dla restauracji. Nowa uchwała dotyczy ogródkówWażna wiadomość dla restauracji. Nowa uchwała dotyczy ogródkówCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News