Wyszła na jaw porażająca prawda o komunikacji miejskiej. Okropne, odechciewa się wsiadać

Autor redakcja Wawa Info - 12 Sierpnia 2020
Komunikacja miejskaŹródło: pixabay.com Free photos

Komunikacja miejska codziennie służy tysiącom osób. Większość z nich oczekuje jazdy w komfortowych warunkach. Niestety, prawda okazała się porażająca. Na jaw wyszły okoliczności, które sprawiają, że ciężko wytrzymać nawet krótką jazdę.

Komunikacja miejska męczy pasażerów?

Komunikacja miejska nie spełnia oczekiwań warszawiaków, którzy w ostatnich dniach skarżą się na wysokie temperatury wewnątrz pojazdów, a zwłaszcza tramwajów. Okazuje się, że w środku wagonów jest nawet 33 stopnie Celsjusza, co zdecydowanie obniża komfort jazdy. Udowodnił to zespół dziennikarzy Super Expressu Warszawa, którzy postanowili przejechać się kilkoma pojazdami z termometrami. Wyniki okazały się przerażające. Przy takich upałach, jakie ostatnio się pojawiły nad Polską, naturalnym wydaje się uruchamianie klimatyzacji przynajmniej w tych pojazdach, gdzie to możliwe. Mimo to nie zawsze kierowcy mogą pozwolić na takie rozwiązanie, bowiem zdarza się, że kierują maszynami z zepsutą klimatyzacją.

Dzisiaj grzeje:
1. Pilne ostrzeżenie, nie kupujcie tego produktu. Jego spożycie grozi poważną chorobą
2. Kupisz popularną przyprawę, skończysz z salmonellą. Sanepid wycofuje produkt

Gdzie jest najbardziej gorąco?

Podróż w tak wysokiej temperaturze może stanowić poważne niebezpieczeństwo dla osób starszych, dzieci czy przewlekle chorych ludzi. Niestety, niewiele można zrobić poza wyborem klimatyzowanych tramwajów czy autobusów. Eksperyment wykazał, że najbardziej gorąco jest w tramwajach linii 15, 33, 18, 24, 35 i 10. Klimatyzacja jest dostępna w 300 z niemal 500 wagonów, które są nowymi maszynami. Reszta niestety jej nie posiada.

- Nasza flota jest najnowocześniejsza w Polsce. Wśród polskich miast mamy najwięcej nowych tramwajów a wkrótce warszawiacy będą jeździli wyłącznie nowymi. Fabryka, która buduje 213 nowoczesnych tramwajów dla Warszawy, pierwsze egzemplarze przyśle nam w przyszłym roku. Będą bardzo pojemne i oczywiście z klimatyzacją. Stare wagony będziemy sukcesywnie wycofywali - mówił rzecznik Tramwajów, Maciej Dutkiewicz Warszawskich.

Niebywałe, co planują zrobić ze słoniami z warszawskiego ZOO. Wielu złapie się za głowyNiebywałe, co planują zrobić ze słoniami z warszawskiego ZOO. Wielu złapie się za głowyCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dzień Dobry TVN straci swoją największą gwiazdę? Wkrótce fani mogą już jej nie zobaczyć, "szykuje rewolucję"
  2. Wideo - Jak otworzyć policyjną blokadę z koła za pomocą długopisu. Jest to zdecydowanie prostsze, niż Ci się wydaje
  3. Właśnie podano dramatyczne informacje. Ciężarówka wjechała w robotników drogowych, są ofiary
  4. Wyszła na jaw porażająca prawda o komunikacji miejskiej. Okropne, odechciewa się wsiadać
  5. Wreszcie, zaczyna się już dziś. Tysiące warszawiaków długo czekało
  6. Rozpaczliwe słowa Lecha Wałęsy. Nagle powiedział, ile jeszcze będzie żył
Zrozpaczona rodzina prosi o pomoc dla ofiary wypadku, czeka ją poważna operacja kręgosłupa. Liczy się każdy gestZrozpaczona rodzina prosi o pomoc dla ofiary wypadku, czeka ją poważna operacja kręgosłupa. Liczy się każdy gestCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News