Komunia święta na brudnych rękach. Skandal w Warszawie, ludziom puściły emocje

Autor Alicja Guz - 8 Października 2020
komunia świętaŹródło: Pixabay

Komunia święta stała się głównym tematem bilbordów, które pojawiły się w Warszawie. Autorem akcji informacyjnej "STOP Komunii Świętej na rękę!" jest Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej. Plakaty, które pojawiły się m.in. na ulicy Rosoła wywołały ogromne oburzenie w sieci.

Komunia święta na bilbordach

Komunia święta stała się tematem ogólnopolskiej dyskusji. Wszystko za sprawą akcji informacyjnej "STOP Komunii Świętej na rękę!". Jej autorem jest Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Bilbordy, które pojawiły się m.in. na ulicy Rosoła w Warszawie, przedstawiają zakrwawioną, śnieżnobiałą eucharystię położoną na brudne ludzkie ręce.

Dzisiaj grzeje:
1. Stało się, właśnie potwierdzono. Spełnia się czarny scenariusz, będą spore zmiany. Polska z obostrzeniami
2. Sprawdź portfel, może się okazać, że twój banknot 10-złotowy jest wart setki złotych. Wystarczy jeden szczegół
3. Ministerstwo Edukacji wydało pilny komunikat. Chodzi o zamknięcie szkół

O co chodzi w akcji?

"1 października br. Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi rozpoczęło akcję informacyjną "STOP Komunii Świętej na rękę!", która jest wyrazem troski świeckich środowisk katolickich o oddawanie należnej czci Najświętszemu Sakramentowi Ciała i Krwi Pańskiej" czytamy w oficjalnym oświadczeniu organizatora akcji.

Miss Warszawy 2020 wybrana. 21-latka jest obłędnie piękna, aż ciężko oderwać wzrokMiss Warszawy 2020 wybrana. 21-latka jest obłędnie piękna, aż ciężko oderwać wzrokCzytaj dalej

Nie jest to bezpieczniejszy sposób?

Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej uważa, że: "Odchodzenie od udzielania Komunii Świętej do ust na rzecz podawania Jej na rękę nie ma – w naszej opinii – uzasadnienia także w przepisach sanitarnych. Hostia podawana przez Kapłana bezpośrednio do ust nie ma styczności z dłonią wiernego, która dotyka różnych powierzchni. Podawanie Komunii Świętej do ust jako bezpieczniejsze ze względów sanitarnych uznała m.in. grupa 21 lekarzy z Austrii oraz Stowarzyszenie Lekarzy Katolickich we Włoszech".

Oburzenie w sieci

Akcja informacyjna nie spodobała się jednak wszystkim. Na facebookowej grupie mieszkańców Ursynowa pod udostępnionym zdjęciem przedstawiającym bilbord rozgorzała głośna dyskusja. "Co komu do tego, jak przyjmuję komunię. Taka forma jest od dawna zatwierdzona przez Papieża i stosowana w całej Europie" skomentowała kobieta. "Co tam pedofilia w kościele, przyjmowanie komunii świętej na rękę, to jest dopiero problem..." napisał oburzony mężczyzna. "Idiotyzm. A Komunia przyjmowana dla chorych, czekających na nią w domu też była do ust „przenosiciela”?" skomentował ktoś inny. "Przy Miklaszewskiego taki plakat stoi w bardzo godnym miejscu - w krzakach, niedaleko śmietnika. Straszy mieszkańców budynków po drugiej stronie ulicy i przypadkowych uczestników ruchu. Jaki szacunek do (własnej?) religii miał zlecający go wystawienie go w takim miejscu, nie wiem..." skwitowała sprawę kolejna osoba.

komunia święta bilbord

Wojsko, helikoptery, policja. Cała Polska zaangażowana. Gdzie jest 3-letni Kordian?Wojsko, helikoptery, policja. Cała Polska zaangażowana. Gdzie jest 3-letni Kordian?Czytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polacy dowiedzieli się z samego rana. Szef Kancelarii premiera przekazał bardzo złą wiadomość dla seniorów
  2. Wjechał luksusowym Porsche w przyczepę. Pozwał rolnika, nie miał za grosz litości
  3. Jasnowidz Jackowski ostrzega: ten tydzień będzie kluczowy. Zapadnie nagła decyzja, zmieni losy Polaków
  4. Szykujcie się na ogromne utrudnienia. Drogi będą zablokowane, ludzie wyjdą na ulice
  5. Wyszedł na spacer, znalazł martwego kolegę. Porażające odkrycie w Warszawie
  6. Ekspert: zbliża się kolejny rekord, system może nie udźwignąć problemu
Mieszkaniec Ursynowa walczy o zamknięcie katakumb. Powód? Chce chronić nietoperzeMieszkaniec Ursynowa walczy o zamknięcie katakumb. Powód? Chce chronić nietoperzeCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News