Kolejny sklep Tesco zniknie z Warszawy. UOKiK wydał zgodę na przejęcie

Autor Mateusz Dolak - 21 Lutego 2020
Tesco na Gocławiu przejmie KauflandŹródło: Pixabay

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał zgody na przejęcie czterech hipermarketów Tesco. Jeden z przejętych sklepów znajduje się w Warszawie.

Zniknie Tesco na Gocławiu

"UOKiK wydał cztery zgody na przejęcie czterech sklepów Tesco przez Kaufland Polska Markety. Transakcje dotyczą lokalizacji w Lublinie, Ostrołęce, Wrocławiu i Warszawie. W tych sprawach urząd przeprowadził badania rynku. Przeprowadzone postępowanie antymonopolowe wykazało m.in., że uczestnicy koncentracji spotykają się z silną konkurencją ze strony innych dużych sieci handlowych, takich jak: Biedronka, Leclerc, Piotr i Paweł, Stokrotka, Carrefour, Auchan. Dlatego prezes UOKiK uznał, że transakcja nie spowoduje istotnego ograniczenia konkurencji i wydał zgodę na koncentrację" - czytamy w komunikacie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Kaufland zastąpi Tesco na Gocławiu zlokalizowane w Centrum Handlowym Gocław przy ul. Fieldorfa. Nowy sklep prawdopodobnie zostanie otwarty w połowie roku. We wrześniu 2019 roku UOKiK zgodził się na przejęcie Tesco przy ul. Stalowej na Pradze-Północ. W jego miejsce również powstał Kaufland. Supermarket otwarto na początku 2020 roku. Najstarsze Tesco na Kabatach też zostanie zlikwidowane. Pawilon w którym znajduje się supermarket przejęła firma deweloperska.

Zabójstwo na Bielanach. Policja zatrzymała partnerkę ofiaryZabójstwo na Bielanach. Policja zatrzymała partnerkę ofiaryCzytaj dalej

Czekamy na wasze informacje

wawainfo.pl - to nowy portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Książki i rzeczy powstańca wyrzucone na śmietnik. Dwie wersje wydarzeń
  2. Wszedł do hotelu, uruchomił alarm, spryskał wszystko gaśnicą. Policja szuka sprawcy
  3. Wyszedł ze szpitala, przepadł bez śladu. Gdzie jest Stanisław Zawistowski?
  4. Akcja policji w centrum handlowym pod Warszawą. Zabezpieczyli 1,5 tys. podrobionych zabawek
  5. 12-latka z okolic Warszawy topiła się w basenie, nie żyje. Rodzina apeluje o pomoc
  6. CBA w wołomińskim starostwie. Prokuratura: urzędnik z zarzutami, miał przyjąć łapówkę
Tłumy żegnały rodzinę z Warszawy. Wzruszający pogrzeb ofiar tragedii w Bukowinie TatrzańskiejTłumy żegnały rodzinę z Warszawy. Wzruszający pogrzeb ofiar tragedii w Bukowinie TatrzańskiejCzytaj dalej

Następny artykuł