Zbliża się radykalna zmiana prawa. Dotyczy niemal wszystkich mieszkańców

Autor - 11 Sierpnia 2020
Kodeks drogowy zmieni sięŹródło: Pixabay

Kodeks drogowy już niebawem czekają poprawki. Zmienią się przepisy i zostaną wprowadzone nowe obostrzenia. Ministerstwo Sprawiedliwości zajmie się kwestią elektrycznych hulajnóg, które w ciągu ostatnich kilku lat zyskały ogromną popularność. Niestety dotąd nie istniały przepisy regulujące sposób poruszania się i korzystania z jednośladu.

Kodeks drogowy się zmieni

Kodeks drogowy już niedługo zostanie wzbogacony o przepisy dotyczące hulajnóg elektryczny. Jak podaje "Dziennik Gazeta Prawna” Ministerstwo Sprawiedliwości już niebawem zajmie się regulacją prawa w tej kwestii. Ministerstwo przejęło tę sprawę od resortu infrastruktury.- Zirytowany wolnym tempem prac Ministerstwa Infrastruktury nad przepisami dotyczącymi urządzeń transportu osobistego sprawy w swoje ręce postanowił wziąć resort Zbigniewa Ziobry - czytamy we wtorkowym wydaniu "Dziennik Gazeta Prawna".

Dzisiaj grzeje:
1. Ministerstwo Zdrowia przekazało pilne, nagłe ostrzeżenie dla wszystkich Polaków. Nie chodzi o koronawirusa
2. W czasach kryzysu trzeba liczyć każdy grosz. Polacy oszczędzają najwięcej w całej UE

Hulajnogi elektryczne zwolnią

Jak informuje “Dziennik” kierowcy elektrycznych hulajnóg będą musieli zwolnić. Zamiast rozwijać prędkości nawet do 35 km/h elektrycznym jednośladem po chodniku pojedziemy maksymalnie z prędkością 8 km/h, po ulicy 20, a ścieżce rowerowej 25km/h. - Takie ograniczenia prędkości mają być wprowadzone dla elektrycznych hulajnóg. Wynika to z projektu nowelizacji prawa w ruchu drogowym, które przygotowało Ministerstwo Sprawiedliwości. Jak słyszymy w resorcie Zbigniewa Ziobry, ustawodawca musi zadbać przede wszystkim o bezpieczeństwo pieszych. A obecna sytuacja, gdzie e-hulajnogi pędzą po kilkadziesiąt kilometrów na godzinę chodnikami, jest nie do zaakceptowania - wyjaśnia "Dziennik Gazeta Prawna".

Będą wysokie grzywny

W projektowanej właśnie ustawie ma pojawić się pojęcie UTO, czyli urządzenia transportu osobistego. Pojazd ma nie przekraczać 0,9 m szerokości i 1,25 m długości. Jego konstrukcja ma być przeznaczona wyłącznie dla jednej osoby - kierowcy. UTO będzie wyposażone w napęd elektryczny oraz oświetlenie, konstrukcja pojazdu ma ograniczać jego prędkość do 25 km/h, wyjątkiem będzie wózek inwalidzki, który zostanie wyłączony z definicji urządzenia transportu osobistego. - Jeśli kierowca będzie prowadzić niespełniający powyższych wymogów pojazd, słono za to zapłaci. Grzywny wyniosą nawet 5 tysięcy złotych.

Pilny apel Rafała Trzaskowskiego. Sprawa jest poważnaPilny apel Rafała Trzaskowskiego. Sprawa jest poważnaCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Warto zostać w domu, najbliższe dni mogą być niebezpieczne. Ostrzeżenia obejmują ponad połowę kraju
  2. Wideo - Koszmarny wypadek. Kobieta wypożyczyła przeraźliwie drogie Ferrari. Kilka minut później doszło do tragedii
  3. Niebywałe, policja przerwała milczenie. Jest inaczej niż wszyscy myśleli
  4. Potwierdziły się najgorsze obawy. Właśnie podano informacje, niestety nie żyje
  5. Skandal. Nie mieści się w głowie, do czego doszło po chrzcie, rodzice zdruzgotani
  6. Chwilę temu Ministerstwo Zdrowia opublikowało nowe zasady i obostrzenia. Dotkną wielu z nas
W warszawskim szpitalu rodzą się W warszawskim szpitalu rodzą się "dzieci na zamówienie"? Porażające ustalenia "Newsweeka"Czytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News