Kobieta chciała wynająć mieszkanie rodzinie z dwójką dzieci. Wtedy się zaczęło

Autor Alicja Guz - 23 Sierpnia 2020
kobieta chciała wynająć mieszkanieŹródło: Pixabay

Kobieta chciała wynająć mieszkanie rodzinie z dwójką dzieci. Wcześniej postanowiła jednak zapytać o zdanie osoby postronne. Umieściła więc wpis na jednej z facebookowych grup. Natychmiast pojawiła się fala komentarzy.

Kobieta chciała wynająć mieszkanie

Kobieta chciała wynająć swoje mieszkanie. Zainteresowana ofertą była rodzina z dwójką małych dzieci. Kobieta nie miała jednak pewności, czy jest to dobry pomysł. Zwróciła się więc o pomoc do facebookowiczów. Na jednej z grup umieściła wpis, w którym opisała całą sytuację i swojej wątpliwości.

Dzisiaj grzeje:
1. Kobieta chciała wynająć mieszkanie rodzinie z dwójką dzieci. Wtedy się zaczęło
2. Od zmiany w bankomatach minął już ponad miesiąc, a Polacy nadal zaskoczeni. Wielu nadal się mocno dziwi przy wypłacie

Prośba o poradę

"Witam wszystkich. Potrzebuję porady: planuję wynająć mieszkanie, jest chętna rodzina, chłopak, dziewczyna i ich dwoje dzieci: 4 lata i 6 m-cy. Rozmawiałam z właścicielem mieszkania u którego teraz mieszkają i dał im dobre referencje, dostałam też do wglądu umowę jaką z nim mieli. Zgadzają się na najem okazjonalny a nawet przepisanie liczników na ich nazwisko. Rzecz w tym, że ona nie pracuje a chłopak ma umowę zlecenie na śmieszna kwotę kilkuset złotych - pracuje u swoich rodziców. Oni też byliby tymi, którzy notarialnie gwarantują lokal zastępczy w razie jakichkolwiek problemów. A gdyby w umowie wskazać ich jako wierzycieli w sytuacji, gdy dzieci przestają płacić? Brnąć w to ? Co sądzicie???" zapytała facebookowiczow kobieta. Pod wpisem natychmiast zaczęły pojawiać się komentarze.

Pasażerowie pociągu pilnie poszukiwani. Grozi im niebezpieczeństwoPasażerowie pociągu pilnie poszukiwani. Grozi im niebezpieczeństwoCzytaj dalej

Jedni odradzają

Wśród komentarzy znaczną ilość stanowią te odradzające wynajmowanie mieszkania dla rodziny z dziećmi. "Ja bym w to nie brnęła" odpowiedziała krótko jedna z kobiet. "Są młodzi, umowa zlecenie śmierdzi lewizną do tego 2 bachorów. To jest proszenie się o kłopoty i stratę nawet kilkuset tyś zł (eksmisja jest trudna i kosztowna --> jeśli legalnie z prawem. Umowa o najem okazjonalny zabezpiecza w jakiś sposób ale nie do końca). Generalnie to czuć iż to zdrowa patologia i śmierdzi problemami. Czemu ona nie pracuje ? Czemu ojciec dzieci pracuje na lewą umowę zlecenie u rodziców (jeśli to są jego rodzice a nie podstawieni znajomi)" skomentował mężczyzna. "Odpuść. Nie dość ze dzieci (prawie niemożliwe jest wyrzucenie i bałaganią) to jeszcze słabe dochody na śmieciówce (która można zerwać z dnia na dzień). Jasnym jest to ze zarabiają na lewo, wiec tym bardziej nie ma sensu bo gdy coś będziesz chciała id nich wyegzekwować to się zwolni z tej pracy i będzie "bezrobotny", a Ty nie będziesz miała skąd ściągać kasy. Po co się w to pakować?" napisała wprost jedna z facebookowiczek.

Inni stawiają się w sytuacji rodziny

Znalazły się jednak osoby, które doskonale rozumieją problemy związane z szukaniem mieszkania. "Jestem w podobnej sytuacji jak ta rodzina i wynajmuje już od grudnia mieszkanie i jakoś normalnie płacimy i stać nas, skoro poprzedni właściciel dobrze mówi o nich to czemu nagle mieliby zmienić się" skomentowała jedna z kobiet. "Jeśli mają dobre referencje i ich rodzinna firma dobrze się rozwija, to przy dobrze skonstruowanej umowie odzyskasz pieniądze, gdyby ewentualnie narobili długów. Osobiście bym raczej wynajął, umowa pewnie na zlecenie i pieniądze w gotówce do ręki, jeśli koszty mieszkania nie są wyjątkowo duże to powinni Ci płacić, gdyby chcieli robić wałek to robiliby już przy 1 dziecku - skoro maja referencje to raczej zamierzają płacić" wypowiedział się inny facebookowicz. "Moim zdaniem za to mieszkanie będzie płacił ojciec chłopaka. Po prostu może sytuacja wygląda w ten sposób, że wynajmuje mieszkanie dla syna bo nie mogą się pomieścić lub są sprzeczki w domu rodzinnym lub po prostu chcą mieć spokój. Skoro zgadzają się na tyle rzeczy to sprawa jest czysta. Pobrałabym wyższą kaucję jedynie” wyraziła swoje zdanie inna osoba.

W Warszawie padł rekord. Podano oficjalny wynikW Warszawie padł rekord. Podano oficjalny wynikCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Matka tragicznie zmarłego Kacperka przerwała milczenie. W sprawę ponownie angażuje się Rutkowski
  2. Wideo - Ktoś podrzucał opony na pole rolnika. Ten okrutnie się zemścił
  3. Popularny sklep pilnie ostrzega swoich klientów. Chodzi o wycofany produkt, może być niebezpieczny
  4. Koronawirus w podwarszawskim przedszkolu, zakażona pracownica. Miała kontakt z kilkunastoma dziećmi
  5. Prawdziwa plaga zbliża się do Polski. Są ich biliony, niosą śmiertelne niebezpieczeństwo
  6. Bus runął w przepaść, 17 osób nie żyje. W kraju ogłoszono żałobę narodową
Podjęto decyzję, będą dodatkowe pieniądze dla rodziców. Jest tylko jeden warunekPodjęto decyzję, będą dodatkowe pieniądze dla rodziców. Jest tylko jeden warunekCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News