Najpierw nagła śmierć, potem kolejny cios. Zrozpaczony mężczyzna prosi o pomoc

Autor Aleksandra Olbryt - 15 Sierpnia 2020
kobieta 9. piętro wyskoczyłaŹródło: screenshot Google Street View

Kobieta, do której należała sunia Hati pogryziona przez owczarka niemieckiego na terenie wybiegu dla psów w Parku Krasińskich, zginęła tragicznie miesiąc temu. Jej przyjaciel, który zgłosił się do naszej redakcji z prośbą o udostępnienie apelu, był poruszony i nie mógł powstrzymać łez.

Kobieta wypadła z 9. piętra, pozostawiła po sobie tylko Hati

Kobieta zginęła tragicznie 19 lipca. Nie wiadomo, czy było to zaplanowane samobójstwo, czy nieszczęśliwy wypadek. Okoliczności zdarzenia ustala prokuratura. Pisaliśmy o tej tragedii niecały miesiąc temu, nie spodziewając się, że będziemy mieli kontakt z czytelnikiem, który był wyjątkowo związany z jej bohaterką. Kobieta pozostawiła po sobie coś bardziej cennego niż jakikolwiek przedmiot - doga niemieckiego o imieniu Hati. - To 53 kilogramów żywego szczęścia. I jedyne, co mi pozostało po Karolinie*... - mówi łamiącym się głosem Paweł Makowski, który zgłosił się do redakcji Wawa Info, by opisać sytuację związaną z pogryzieniem suni przez agresywnego owczarka.

Dzisiaj grzeje:
1. Odcięli wodę Krystynie Pawłowicz? Powód rozwścieczył jej sąsiadów. Ogromna awantura
2. Skradzione setki tysięcy złotych zamienili na 14 sztabek złota. O złotej klatce w więzieniu mogą zapomnieć

Ogromny owczarek rzucił się na sunię. Poruszająca relacja właścicielaOgromny owczarek rzucił się na sunię. Poruszająca relacja właścicielaCzytaj dalej

Tęsknota i spacer sentymentalny

- We wtorek wieczorem postanowiłem przejść się z Hati na spacer w okolice Alei Jana Pawła. Na rogu ulic Al. JP II i Stawki zapaliłem znicz, bo to właśnie tam miesiąc temu tragicznie zginęła moja przyjaciółka. Hati należała do niej i jest jedyną rzeczą, która mi po niej pozostała - relacjonował wzruszony Paweł Makowski. Jak 19 lipca pisał portal Radio Kolor, tragedia rozegrała się w bloku w Alei Jana Pawła II 65. Według ustaleń Radia, kobieta miała 27 lat. - Zabrałem Hati w to miejsce, by mogła pochodzić swoimi starymi, dobrze znanymi ścieżkami. Zatrzymaliśmy się w miejscu, gdzie zginęła jej właścicielka, a moja przyjaciółka - opowiadał nam pan Paweł. Później Paweł Makowski i Hati skierowali się w stronę Parku Krasińskich. - Pamiętałem, że to były okolice, w które Karolina* zabierała Hati na długie spacery. Przypomniałem sobie, że są tam dwa wybiegi dla psów, na których sunia miałaby możliwość zabawy z innymi czworonogami.

Smutny wieczór

Zarówno pan Paweł, jak i Hati, tęsknią za tragicznie zmarłą Karoliną* i spacer w miejsce jej tragicznej śmierci na nowo obudził w nich ogromną tęsknotę i otworzył rany. Na dodatek na wybiegu w pobliżu Parku Krasińskich na warszawskim Muranowie spotkała ich przykra sytuacja. Hati została znienacka napadnięta i poraniona przez agresywnego owczarka niemieckiego, który równie szybko stamtąd uciekł. Właściciel wołał na niego Gustaw.

Przyłapał policjantów na gorącym uczynku. Wszystko się nagrało, kto by pomyślałPrzyłapał policjantów na gorącym uczynku. Wszystko się nagrało, kto by pomyślałCzytaj dalej

Właścicielu: oddaj psa!

- Leczenie Hati (zastrzyki, lekarstwa) do tej pory kosztowało mnie 600 złotych. To nie koniec wydatków i zmartwień. Dzięki facebookowym grupom mam kontakt z paroma osobami, które są gotowe wystosować wraz ze mną pozew zbiorowy przeciwko nieodpowiedzialnemu właścicielowi. Są też tacy, których czworonogi lub oni sami zostali poszkodowani jakiś czas temu. Nie zgłosili sytuacji od razu, a te w świetle prawa uległy już przedawnieniu. Oni również są chętni, by wspierać moją walkę - mówił w piątkowej rozmowie Paweł Makowski. - Zażądam od właściciela odszkodowania za koszty leczenia psa oraz poniesione straty moralne. Mam jeszcze warunek. Albo odda on psa odpowiedzialnej osobie albo zorganizuje dla niego szkolenie i terapię behawioralną. Proszę sobie wyobrazić - dziś owczarek skrzywdził moją Hati, a jutro może zagryźć czyjeś dziecko - dodaje.

Apel do Czytelników

Jeśli widziałaś/eś agresywnego owczarka, który najprawdopodobniej zamieszkuje wraz z właścicielem przy ulicy Andersa (na Muranowie) i wabi się Gustaw, napisz do redakcji Wawa Info. Paweł Makowski poszukuje świadków lub osób bezpośrednio poszkodowanych przez agresywnego psa, chce złożyć pozew do sądu przeciwko skrajnie nieodpowiedzialnemu właścicielowi. Każda wskazówka jest na wagę złota!

*imię zostało zmienione

Mamy bardzo stare zdjęcie Beaty Tyszkiewicz. Uwagę zwraca drobny szczegół, mało który warszawiak go zauważaMamy bardzo stare zdjęcie Beaty Tyszkiewicz. Uwagę zwraca drobny szczegół, mało który warszawiak go zauważaCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Od dziś weszła w życie ogromna zmiana. Wielu Polaków może załamać ręce
  2. Pojawił się mandat, o którym wie bardzo niewielu. Trzeba się przygotować
  3. Rafał Trzaskowski właśnie potwierdził. Niebawem się zacznie, wielu nie będzie zadowolonych
  4. Klamka zapadła, nie było odwrotu. Niebezpieczeństwo było zbyt duże
  5. Uwaga, żółty alarm dla połowy kraju. Zagrożenie zdrowia i życia, sytuacja jest poważna
  6. Samolot runął na ziemię, wszyscy nie żyją. Tragiczne doniesienia z polskiej miejscowości
Policja apeluje o pomoc. Sprawa jest bardzo poważna, trzeba działać szybkoPolicja apeluje o pomoc. Sprawa jest bardzo poważna, trzeba działać szybkoCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News