Niemowlę znaleziono w plastikowej torbie. Matka dziecka odpowie za usiłowanie zabójstwa

Autor - 8 Lipca 2020
Warszawa-Praga Sąd OkręgowyŹródło: Warszawa-Praga Sąd Okręgowy

W listopadzie 2019 roku mężczyzna spacerujący na terenie ogródków działkowych przy ulicy Głębockiej w okolicach Lasu Bródnowskiego znalazł plastikową torbę. Znajdował się w niej noworodek. Mężczyzna niezwłocznie poinformował o sprawie policję. 37-letnia matka dziewczynki usłyszała zarzuty usiłowania zabójstwa swojego dziecka. W ubiegły poniedziałek stanęła przed sądem.

Dziecko kobiety przeżyło

Znalezione w torbie dziecko został natychmiast przewiezione do szpitala, mimo wychłodzenia dziewczynka przeżyła. Jak dowiedziała się Gazeta Wyborcza, personel nazwał ją: Zosia. - Maleństwo do nas przyjechało, jest naprawdę prześliczną dziewczynką i niesamowicie się cieszymy, że trafiła do nas - przekazał Gazecie Wyborczej rzecznik Szpitala Bródnowskiego Piotr Gołaszewski.

Dzisiaj grzeje:
1. Tragiczny finał pożaru. Porażające odkrycie strażaków
2. Wygrał w sądzie i nie musi już płacić długu za abonament RTV. Ludzie mają teraz nadzieję

Kobiecie grozi nawet dożywocie

Matka dziewczynki szybko została zatrzymana. Strażnicy miejsce odszukali kobietę, legitymując grupę pijących alkohol bezdomnych. Właśnie pośród nich znajdowała się matka Zosi. Wiktorii Z. zostały początkowo postawione zarzuty usiłowania dzieciobójstwa, za co grozi do pięciu lat pozbawienia wolności. Jednak po kilku miesiącach kwalifikacja czynu uległa zmianie. Na akcie oskarżenia znalazł się zarzut usiłowania zabójstwa. Teraz kobiecie grozi od ośmiu do 25 lat pozbawienia wolności, a nawet dożywocie.

Za chwilę, równo o 12 wyjdą na ulice Warszawy. Mówią o pierwszej takiej akcji w historii. Twierdzą, że o nich zapomnieliZa chwilę, równo o 12 wyjdą na ulice Warszawy. Mówią o pierwszej takiej akcji w historii. Twierdzą, że o nich zapomnieliCzytaj dalej

Kobieta miała lekceważące podejście do ciąży

Jak udało się ustalić “Wyborczej” śledczy chcieli potraktować Wiktorię Z. ulgowo biorąc pod uwagę jej stan psychiczny. - W toku postępowania przygotowawczego zgromadziliśmy jednak nowe dowody. Wynika z nich, że oskarżona miała lekceważące podejście do ciąży oraz brak oznak troski o macierzyństwo. Wygląda na to, że dobrze wiedziała, co robi - powiedział “Wyborczej” Marcin Saduś z Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga.

Kobieta była w szoku

Podczas rozprawy, która odbyła się w zeszły poniedziałek, kobieta nie przyznała się do zarzucanego jej czynu. 37-latka odmówiła składania wyjaśnień. Wyznała jedynie, że była w szoku, nie chciała skrzywdzić swojej córki i żałuje tego, co się stało. Jak dowiedziała się GW, kobieta nie była wcześniej karana i oprócz Zosi urodziła jeszcze dwoje dzieci, do których bezpośrednio po porodach zrzekła się praw rodzicielskich.

Dostawca jedzenia szarżował po ulicy. Potrącił małą dziewczynkę na rowerzeDostawca jedzenia szarżował po ulicy. Potrącił małą dziewczynkę na rowerzeCzytaj dalej

Historia kobiety i jej dziecka mogła skończyć się inaczej

Podczas rozprawy kobita opowiedziała o swojej relacji ze Stanisławem O., którego poznała przed centrum M1 w Markach. Mężczyzna poczęstował 37-latkę winę i tak zaczęła się ich miłość. Kobieta w ciąży spożywała alkohol i kilkukrotnie trafiła do izby wytrzeźwień. Mężczyzna zapewnił, że gdyby wiedział o ciąży swojej partnerki, ta historia skończyłaby się inaczej. - Poprosilibyśmy o pomoc panie z OPS-u - mówił przed sądem. Jednak jak poinformowała Gazeta Wyborcza, kobieta przed sądem zeznała, że podczas porodu mężczyzna był w altanie - Prosiłam o pomoc, żeby zadzwonił po karetkę. Ale nie pomógł mi wtedy.- wyznaje.

Kolejna rozprawa kobiety za kilka tygodni

Kolejna rozprawa w tej sprawie ma się odbyć we wrześniu. Mają wtedy zostać przesłuchani ratownicy medyczni i funkcjonariusze policji, którzy jesienią podjęli interwencję. Przed sądem stanął również pracownicy opieki społecznej.

Wulgarne napisy w redakcji Wulgarne napisy w redakcji "Faktów". Wandale zniszczyli co się dałoCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Naprawdę? Sztab Andrzeja Dudy opublikował w sieci skandaliczną grę. Rafał Trzaskowski jako główna postać z tragicznym finałem
  2. Nie żyje popularny mistrz świata. Stracił życie w ekstremalnych okolicznościach, dramatyczne szczegóły
  3. Porażające. Nietrzeźwy kierowca ciężarówki szalał po ulicach Nowego Dworu. Ledwo trzymał kierownicę
  4. Nowe ognisko koronawirusa na Mazowszu. Nie żyje ksiądz
  5. Pilna decyzja Warszawy, będą surowe konsekwencje. Miasto zawiesza umowę z arrivą
  6. Strzelanina w Warszawie. Co najmniej dwóch policjantów rannych, trwa dramatyczna akcja
Potężna nawałnica w Otwocku. Połamane drzewa zniszczyły cmentarzPotężna nawałnica w Otwocku. Połamane drzewa zniszczyły cmentarzCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News