Klara, jej mama i siostra zginęły w Bukowinie Tatrzańskiej. Burmistrz wydał ważny apel

Autor Mateusz Dolak - 14 Lutego 2020
Szkoła Podstawowa nr 218Źródło: wawainfo.pl

Burmistrz dzielnicy Wawer wydał oświadczenie w sprawie tragedii w Bukowinie Tatrzańskiej. W oficjalnym piśmie składa kondolencje rodzinie i przyjaciołom oraz prosi o uszanowanie żałoby.

Wielka strata dla społeczności szkolnej

"Z wielkim żalem przyjęliśmy informację o tragicznej śmierci 15-letniej Klary, uczennicy naszej szkoły oraz jej siostry i mamy, w wypadku do którego doszło w Bukowinie Tatrzańskiej. Wraz z całym zarządem dzielnicy oraz w imieniu wszystkich mieszkańców Wawra przekazuję wyrazy współczucia rodzinie i przyjaciołom, łącząc się w bólu. To dla naszej społeczności ogromna strata. Jednocześnie apeluję do wszystkich o uszanowanie czasu żałoby zarówno rodziny jak i szkolnej społecnzości. Ferie to czas wypoczynku i radości, który został zakłócony przez tragiczne wydarzenie. Chcemy, by dzieci mogły przeżyć tę stratę w spokoju i z należytym szacunkiem" - napisał Norbert Szczepański, burmistrz dzielnicy Wawer.

Jak pisaliśmy wcześniej, 15-letnia Klara była uczennicą Szkoły Podstawowej numer 218 w Wawrze. Informacja o tragedii w której zginęła ona, jej siostra i mama wstrząsnęła społecznością szkolną. - Z głębokim żalem informujemy, że tragicznie zginęła uczennica - Klara z klasy 8. Serdecznie ją wspominamy i spotykamy się z młodzieżą w budynku szkoły przy ulicy Alpejskiej. Szczegółowe informacje są umieszczone w Librusie - taki komunikat pojawił się na stronie SP218. Zarówno uczennica, jak i jej rodzina, byli dobrze znani wśród społeczności szkolnej.

Kobieta zasłabła i upadła na chodnik. Bohaterskie zachowanie kierowcy autobusuKobieta zasłabła i upadła na chodnik. Bohaterskie zachowanie kierowcy autobusuCzytaj dalej

Dobra uczennica, działała w wolontariacie

- Klara była dobrą uczennicą, lubianą w środowisku. Działała też w samorządzie i włączała się w akcje charytatywne.Nasza młodzież została poinformowana o tragedii. Podaliśmy informację, że mogą skorzystać z pomocy psychologów i nauczycieli, którzy dyżurują w szkole - mówiła w rozmowie z wawainfo.pl dyrektor SP218 Ewa Skiba. Dyrekcja obiecała też, że po powrocie z przewry zimowej zorganizowane zostaną spotkania z psychologiem dla wszystkich uczniów klas VII i VIII. Z powodu żałoby rodziny odwołano imprezy, które mogłyby ją zakłócić.

O wypadku w Bukowinie Tatrzańskiej pisaliśmy na wawainfo.pl. W poniedziałek silny podmuch wiatru zerwał dach z wypożyczalni sprzętu narciarskiego na Rusińskim Wierchu. Dach spadł na czteroosobową rodzinę z Warszawy. Mimo reanimacji nie udało się uratować 52-latki i jej 15-letniej córki. 21-latka – druga córka zmarłej kobiety – trafila do szpitala w Nowym Targu, ale mimo starań lekarzy, zmarła. Po tragedii prokuratura wszczęła śledztwo, a wójt gminy ogłosił dwudniową żałobę na środę i czwartek. W środę o godzinie 17. odbyła się też msza w interncji ofiar.

Rewolucja przy Dworcu Centralnym. Będą zmiany w al. Jana Pawła IIRewolucja przy Dworcu Centralnym. Będą zmiany w al. Jana Pawła IICzytaj dalej

Czekamy na wasze informacje

wawainfo.pl - to nowy portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zgłoszenie o pijanym dyplomacie w mercedesie. Wyciągnął legitymację, policja nie mogła nic zrobić
  2. Karambol na trasie S8: bus i toyota na dachu. Trzy osoby trafiły do szpitala
  3. Porażające odkrycie na parkingu pod Warszawą. W samochodzie leżały zwłoki
  4. Opady śniegu w Warszawie. Do kiedy śnieg się utrzyma?
  5. Przyjechał na policję poskarżyć, że dostał w twarz. Był totalnie nietrzeźwy
  6. Włamanie do mieszkania na Bemowie. Obława na ulicach Warszawy
Gradobicie i ulewa nad Warszawą. Skutki nawałnicy na waszych zdjęciachGradobicie i ulewa nad Warszawą. Skutki nawałnicy na waszych zdjęciachCzytaj dalej

Następny artykuł