Kilka tygodni temu wybudowali plażę za 100 tys. Teraz zrównali ją z ziemią

Autor Mateusz Dolak - 19 Lutego 2020
Plaża na BiałołęceŹródło: radny Marcin Korowaj

Plaża z Białołęki, którą wybudowano kilka tygodni temu, właśnie została rozebrana. Sprawę nagłośnił jeden z niezależnych radnych.

Zabudowa w konserwacji

- Pamiętacie słynną plażę? Świeżo wybudowany obiekt już niszczą koparki. To przebija nawet park z palet za milion złotych, bo tamten stał chociaż kilka miesięcy. Panie prezydencie Rafał Trzaskowski, co ma na celu takie marnowanie publicznych pieniędzy?- zapytał na Facebooku radny Marcin Korowaj z Klubu Radnych Razem dla Białołęki i na dowód umieścił zdjęcia placu zrównanego z ziemią.
- Uspokajam: plaża nad Wisłą na Białołęce nie zniknie. Po konsultacji z PINB zabudowa placu zabaw musi zostać poddana konserwacji. Bezpieczeństwo warszawianek i warszawiaków jest dla nas priorytetem - odpowiedział na Twitterze Kamil Dąbrowa, rzecznik stołecznego ratusza.

Po nagłośnieniu sprawy w mediach, głos zabrał Zarząd Zieleni Miejskiej, który odpowiada za plażę.
"W dniu 19 lutego Zarząd Zieleni m.st. Warszawy rozpoczął demontaż elementów plaży zlokalizowanej w obrębie dzielnicy Białołęka, w okolicach ulicy Aluzyjnej. Ma on służyć przeprowadzeniu dodatkowych prac konserwacyjnych oraz lepszemu posadowieniu sprzętów w gruncie. Urządzenia, znajdujące się na terenie zalewowym, nie są trwale związane z podłożem, co umożliwia sprawne przeprowadzanie tego typu prac. Po wykonaniu prac teren, na którym znajdują się urządzenia zostanie uporządkowany." - czytamy w oficjalnym stanowisku ZZM.
W oświadczeniu podano, że demontaż wykonywany jest w ramach prac własnych Zarządu Zieleni i nie wiąże się z dodatkowymi kosztami. "Wszystkie urządzenia, po przeprowadzeniu prac konserwacyjnych i dopełnieniu formalności wrócą wiosną nad Wisłę" - zapewniają urzędnicy.

Przypominamy, że plaża, którą właśnie zdemontowano, wzbudzała wiele kontrowersji. Jak pisaliśmy na wawainfo.pl, powstała w ramach projektu zgłoszonego do Budżetu Obywatelskiego. Koszt inwestycji wyniósł ponad 100 000 zł, a mieszkańcy, którzy zobaczyli efekty wydawali się być mocno rozczarowani. Wielu z nich zastanawiało się też, dlaczego obiekt oddano do użytku w grudniu.

Zabójstwo na Woli. Policja zatrzymała 37-latkaZabójstwo na Woli. Policja zatrzymała 37-latkaCzytaj dalej

Czekamy na wasze informacje

wawainfo.pl - to nowy portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Za szafkami szkolnymi znalazł starą torbę. Otworzyli ją po 60 latach, zawartość może odebrać mowę
  2. Zaatakował staruszka na ulicy. Nie mógł przewidzieć co się wydarzy, wszystko nagrały kamery
  3. Ogromna awaria wodociągowa. Utrudnienia na Marsa, Rembertów bez wody
  4. Zgon na stacji II linii metra. Mężczyzna leżał w toalecie
  5. Zmiany na moście Poniatowskiego. Miasto zamontuje osiem wind

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News