Uwaga kierowcy, zabierają prawa jazdy na potęgę. Możesz je stracić nie tylko za prędkość

Autor Alicja Guz - 23 Lipca 2020
kierowcyŹródło: policja.pl

Kierowcy nie mogą czuć się bezkarnie, łamiąc przepisy drogowe. Już od roku na terenie całego kraju działa policyjna grupa "Speed", która skutecznie walczy z piratami drogowymi. Za samo przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym zatrzymano niemal 19 tysięcy praw jazdy.

Kierowcy surowo karani za łamanie przepisów drogowych

Kierowcy już od roku są kontrolowani przez policyjną grupę "Speed", która skutecznie wyłapuje piratów drogowych. Przez rok działalności grupa "Speed" ujawniła 442 660 wykroczenia i 308 728 wykroczenia związane z przekroczeniem prędkości. Co więcej, 18 773 kierującym zatrzymano prawo jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym.

Dzisiaj grzeje:
1. Więźniowie zgotowali "przywitanie" ojcu, który zabił miesięcznego Wiktorka. Nagranie dla wyjątkowo wytrwałych
2. Uwaga kierowcy, zabierają prawa jazdy na potęgę. Możesz je stracić nie tylko za prędkość
3. Nowe dodatki do rent i emerytur. Jeszcze w 2020 roku seniorzy mają sporo okazji do zyskania większych pieniędzy

Za co kierowcy mogą stracić prawo jazdy?

Kierowcy prawo jazdy mogą stracić w kilku przypadkach. Oto one:

 • Przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o 50 km/h
 • Przewożenie zbyt wielu pasażerów w samochodzie
 • Jazdę po spożyciu alkoholu (W przypadku stężenia od 0,2 do 0,5 promila grozi nam zakaz prowadzenia pojazdów od 6 miesięcy do 3 lat. Jest to wykroczenie. Mając powyżej 0,5 promila alkoholu we krwi popełniamy przestępstwo. W związku z tym możemy utracić prawo jazdy na minimum rok lub maksymalnie 15 lat)
 • Ucieczka sprawcy wypadku z miejsca zdarzenia
 • Przekroczenie limitu punktów karnych (20 pkt dla kierowcy ze stażem poniżej roku; 24 punkty dla kierowcy ze stażem dłuższym niż rok)
 • Prowadzenie pojazdu mimo czasowego zatrzymania uprawnień
Operator koparki nagle pojął, co załadował, i złapał się za głowę. Natychmiast wezwał policjęOperator koparki nagle pojął, co załadował, i złapał się za głowę. Natychmiast wezwał policjęCzytaj dalej

Grupa "Speed" na każdej komendzie wojewódzkiej

Od 19 lipca 2019 roku w każdej komendzie wojewódzkiej Policji działa grupa "Speed". Głównym celem działalności tej grupy jest ograniczenie liczby wypadków drogowych. Policjanci mają do dyspozycji najnowocześniejszy sprzęt, m.in. bardzo szybkie pojazdy z napędem 4x4. Co więcej, radiowozy wyposażone są w wideorejestratory. Jak podkreśla policja, w grupach "Speed" pracują najbardziej doświadczeni policjanci ruchu drogowego. Są oni cały czas doszkalani, a ich umiejętności rozwijane.

Kierowcy giną przez nadmierną prędkość

W oficjalnym komunikacie polskiej policji możemy przeczytać, że: "Każdego roku nadmierna prędkość jest przyczyną wielu zdarzeń drogowych, które generują ponad 1/3 wszystkich ofiar śmiertelnych wypadków drogowych. Niedostosowanie prędkości do warunków na drodze jest groźne nie tylko dla kierujących i ich pasażerów, ale również dla innych uczestników ruchu drogowego. W przypadku potrącenia pieszego, nawet nieznaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości zmniejsza szanse jego przeżycia".

Sanepid wydał pilny komunikat. Uczestnicy mszy natychmiast muszą się zgłosićSanepid wydał pilny komunikat. Uczestnicy mszy natychmiast muszą się zgłosićCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

 1. Nie żyje aktor znany z seriali na TVP i Polsacie. Zmarł w wyniku zapalenia płuc
 2. Wreszcie ujawniono, ile Jacek Kurski zarobił jako prezes TVP. Kosmiczne kwoty, wielu Polaków może jedynie pomarzyć
 3. Zdjęcia - Polonez powróci na polskie drogi. Wygląda obłędnie. Jeden szczegół zaskakuje
 4. Tragedia w Pruszkowie. Podczas imprezy wyrzucili butelkę z okna na 3. piętrze. Trafili w starszą kobietę, jest w szpitalu
 5. Policja każe wszystkim opuścić mieszkania jutro o 6 rano. Będzie ogromna akcja, przyjadą saperzy
 6. Zbliża się nagła zmiana pogody. Będzie mocno uciążliwa dla wszystkich
 7. Pilna decyzja, wracają ograniczenia. Fatalne informacje dla mieszkańców jednego rejonu Polski
Pracownik na forum napisał cytaty z Biblii, został zwolniony z Ikei. Jest akt oskarżeniaPracownik na forum napisał cytaty z Biblii, został zwolniony z Ikei. Jest akt oskarżeniaCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News