Powiększa się strefa płatnego parkowania w Warszawie. Kierowcy mogą już wykupić abonament

Autor - 7 Sierpnia 2020
Kierowcy mogą już wykupić abonamentŹródło: zdm.waw.pl

Kierowcy, którzy mieszkają na Woli i Pradze-Północ już od piątku mogą zaopatrzyć się w abonament dla mieszkańców. Te dwie warszawskie dzielnice od września zostaną włączone do strefy płatnego parkowania. Znamy godziny otwarcia Punktów Obsługi Pasażera.

Kierowcy mogą zaopatrzyć się w abonament

Kierowcy mieszkający na Pradze-Północ lub Woli już od piątku mogą zaopatrzyć się w abonament parkingowy, który wyrobią w Punkcie Obsługi Pasażera. Warszawiacy mają do dyspozycji kilkanaście punktów zlokalizowanych w różnych dzielnicach i czynnych w dogodnych godzinach. W POP kierowcy mogą załatwiać sprawy związane z wydaniem abonamentów mieszkańca, który uprawnia do parkowania w pobliżu miejsca zamieszkania.

parkowanie1parkowanie

Dzisiaj grzeje:
1. Policja pilnie poszukuje świadków wypadku. Nie żyje rowerzysta, każda informacja może być ważna
2. Biedronka rusza z hitową akcją, aż 12 dostaniesz za darmo. Musisz się jednak spieszyć

Wola i Praga-Północ z SPPN

Od 7 września na terenie Woli i Pragi-Południe będzie obowiązywać Strefa Płatnego Parkowania Niestrzeżonego. Na Woli nowa strefa obejmie blisko sto ulic, około 45 kilometrów, a na Pradze-Północ kilkadziesiąt ulic, około 23 kilometry. Wprowadzenie SPPN ma przede wszystkim chronić miejsca parkingowe dla mieszkańców obu dzielnic, a w drugiej kolejności ma ułatwić znalezienie wolnego miejsca postojowego dla kierowców spoza Woli i Pragi-Północ.

POP na Pradze-Północ i Woli

Wniosek o abonament mieszkańcy dzielnic kierowcy będą mogli składać we wszystkich punktach POP. Dwa punkty obsługi znajdują się na stacjach metra rondo ONZ oraz Trocka. Oba punkty od 7 sierpnia będą działać przez 5 dni w tygodniu, od poniedziałku do piątku, w godzinach 11:00 – 20:00. - Do końca września na miejscu będą też dodatkowi pracownicy wydelegowani przez ZDM, którzy wspomogą obsługę punktów i zajmą się tylko sprawami związanymi z abonamentem mieszkańca - zapewnia Zarząd Dróg Miejskich.

POP

Koronawirus w warszawskim urzędzie. Zakażony burmistrz dzielnicyKoronawirus w warszawskim urzędzie. Zakażony burmistrz dzielnicyCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ile naprawdę zarabiają księża? Media dotarły do konkretnych liczb, wielu będzie zadziwionych
  2. Dziwne oznaczenia na radiowozach - Co oznaczają? Bardzo ważne
  3. Tajemnicze symbole na klatkach schodowych. Złodziej oznacza puste mieszkania
  4. To już pewne, będą nowe zasady na weselach. Wiele par będzie musiało zmienić plany
  5. Nie możesz nosić maseczki, będziesz musiał to udowodnić. Ministerstwo Zdrowia zaostrza zasady
  6. Łukasz Szumowski przekazał ponurą wiadomość. Zacznie się już dzisiaj
Ważny apel policji. Każdy, kto może pomóc, powinien się zgłosićWażny apel policji. Każdy, kto może pomóc, powinien się zgłosićCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News