Z ostatniej chwili: Jest decyzja prokuratury w sprawie kierowcy autobusu

Autor Alicja Guz - 9 Lipca 2020
pilneŹródło: wawainfo.pl

Kierowca autobusu Arriva, który we wtorek spowodował wypadek na ulicy Klaudyny, nie został aresztowany. Mężczyźnie nie został również postawiony zarzut prowadzenia pod wpływem środków odurzających. Wynik badań nie potwierdził obecności narkotyków w jego krwi.

Kierowca autobusu bez zarzutu prowadzenia pojazdu pod wpływem środków odurzających

Urząd m.st. Warszawy potwierdza informacje dotyczące kierowcy autobusu linii 181, który we wtorek spowodował wypadek na ulicy Klaudyny. Jak podaje Karolina Gałecka, rzecznik prasowy Urzędu Miasta, mężczyzna nie został aresztowany i nie postawiono mu zarzutu prowadzenia pod wpływem środków odurzających. "Wynik badań nie potwierdził obecności narkotyków we krwi. Przy kierowcy ani w jego domu nie znaleziono narkotyków" napisała na Twitterze Karolina Gałecka.

Dzisiaj grzeje:
1. Bródno 1000 lat temu. Rekonstrukcja 3D zapiera dech w piersiach
2. Stanął przed sądem, bo puścił bąka. Bezprecedensowy proces we Wrocławiu

Stacje metra były zamknięte

Kierowca autobusu odpowie za wykroczenie

Jak poinformowała w środę prokuratura: "Kierujący autobusem został zatrzymany po przeprowadzeniu badania „narkotesterem”. Badanie to wykazało obecność substancji psychotropowej w organizmie. Zatrzymamy w obecności funkcjonariuszy Policji oświadczył, iż po raz ostatni zażywał amfetaminę 3 lipca 2020 r.". - Opinia z zakresu badań toksykologicznych potwierdziła obecność substancji psychotropowej pochodnej mefedronu - wpisanej do ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, w stężeniu wskazującym, że kierowca prowadził autobus po użyciu narkotyków, czym wyczerpał również znamiona art. 87 § 1 Kodeksu wykroczeń. W toku przeprowadzonych czynności zabezpieczono substancje psychotropową w postaci amfetaminy, a także akcesoria, które mogą być wykorzystywane przy zażywaniu narkotyków - wyjaśniła Mirosława Chyr, Rzecznik Prasowy, Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Wąż grasuje po wsiach na Mazowszu. Straż pożarna pilnie prosi o pomocWąż grasuje po wsiach na Mazowszu. Straż pożarna pilnie prosi o pomocCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jarosław Kaczyński nagle przerwał milczenie i przemówił. Zatrważające, wielu będzie wściekłych
  2. Wielki wyczyn młodego sportowca. Zauważył pożar i uratował małe dziecko, wszystko nagrała kamera (WIDEO)
  3. Ewakuacja w metrze, trzy stacje były zamknięte. Na miejscu działania prowadziła policja
  4. IMGW ostrzega, burze ponownie wrócą nad Mazowsze. Znów będzie niebezpiecznie
  5. Plaga karaluchów w Warszawie. Mieszkańcy nie wytrzymują
  6. Zła informacja dla wszystkich posiadaczy kont w bankach. Podjęto już decyzję
80 autobusów nie wyjechało na ulice Warszawy. Kontrole wszystkich kierowców w stolicy80 autobusów nie wyjechało na ulice Warszawy. Kontrole wszystkich kierowców w stolicyCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News