Na ulicy doszło do kłótni. Kierowca wyciągnął pistolet i postrzelił rowerzystę

Autor Kamil Matuszak - 5 Lutego 2021
RowerzystaŹródło: TOMASZ RADZIK/AGENCJA SE/East News

Na warszawskiej Woli doszło do niecodziennej sytuacji - kierowca pokłócił się z rowerzystą na drodze, wyciągnął rewolwer pneumatyczny i postrzelił przemieszczającego się jednośladem.

Kierowca postrzelił rowerzystę

Wolscy policjanci zatrzymali kierowcę, który w wyniku kłótni postrzelił rowerzystę. 43-latek użył do tego rewolweru pneumatycznego i trafił mężczyznę w brzuch. We wtorek, 2 lutego, funkcjonariusze zostali wezwani do szarpaniny pomiędzy kierowcą samochodu a osobą poruszającą się jednośladem.

Zdarzenie miało miejsce na zbiegu ulic Żelaznej i Ogrodowej, w pobliżu przejścia dla pieszych.

Kłótnia na ulicy

Informacje podała Komisarz Marta Sulowska, rzeczniczka wolskiej komendy rejonowej: - Między rowerzystą a kierującym autem doszło do utarczki słownej spowodowanej manewrem, jaki wykonał kierujący. Kiedy rowerzysta zwrócił mu uwagę, wywiązała się między nimi awantura słowna, w końcu doszło do szarpaniny. W trakcie tego zdarzenia kierujący autem groził rowerzyście uszkodzeniem ciała. W pewnym momencie wyjął z auta przedmiot przypominający broń i strzelił nim w rowerzystę - powiedziała.

Rowerzysta został zraniony w brzuch. Na miejsce wezwano pomoc. 43-letni kierowca nie uciekł z miejsca zdarzenia, spokojnie czekał na przyjazd policji, aby wyjaśnić zajście. Mężczyzna został zatrzymany.

Awantura zakończyła się zabójstwem. Tragiczne zdarzenie w hostelu pracowniczym na MazowszuAwantura zakończyła się zabójstwem. Tragiczne zdarzenie w hostelu pracowniczym na MazowszuCzytaj dalej

Policjanci zabezpieczyli przy nim rewolwer pneumatyczny, którego użył podczas zajścia. Jest to broń, do której posiadania nie trzeba mieć zezwolenia. Materiał dowodowy zebrany przez policjantów trafił do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Wola.

Kierowcę czeka kara

- Prokurator objął ściganiem z urzędu przestępstwo z oskarżenia prywatnego. Podejrzany usłyszał zarzut karny dotyczący kierowania gróźb karalnych oraz naruszenia czynności narządu ciała trwającej poniżej dni siedmiu. Za to grozi do dwóch lat pozbawienia wolności - podała komisarz Sulowska.

Co stanie się z kierowcą? Co sprowokowało go do sięgnięcia po broń i oddania strzału? Jak będzie usprawiedliwiał swoje zachowanie przed sądem i jaką ostatecznie otrzyma karę? Ta sytuacja wydaje się nam bardzo interesująca.

Na całą sytuację zareagował również burmistrz Woli Krzysztof Strzałkowski, który odniósł się do sprawy za pośrednictwem mediów społecznościowych. Na Twitterze oznajmił on: - Jeszcze dziś zwrócę się z pismem do policji i prokuratury o objęcie sprawy szczególnym nadzorem. Nie ma zgody na akty agresji w ruchu drogowym.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl, tvn24.pl
zdjęcie główne ilustracyjne: eastnews.pl

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News