Szumowski powiedział kiedy znikną maseczki. Jest oficjalne stanowisko

Autor Julian Bakuła - 19 Maja 2020
Maseczka ochronnaŹródło: pixabay.com

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski poinformował o zmianach w wytycznych dotyczących zasłaniania twarzy. Szczegóły poznamy już niebawem | www.wawinfo.pl - wejdź po najnowsze informacje z Mazowsza.

Uciążliwe maseczki

Obowiązek zasłaniania ust i nosa który ma zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa został wprowadzony w kwietniu. Chociaż mało kto kwestionuje zasadność wzmożonej dbałości o higienę, ostrożności i prewencji w związku z pandemią, to jednak niektórzy z niecierpliwością czekają na zniesienie obostrzeń. Czasem spełnienie wymogów koliduje z korzystaniem z usług w pełni dozwolonych na mocy aktualnych regulacji: otwarte są na przykład lodziarnie, jednak spożycie zakupionych tam lodów wymaga przecież odsłonięcia ust. Nakaz noszenia maseczek lub chust w miejscach publicznych boleśnie ugodził także w palaczy, dla których oznacza on właściwie zakaz palenia poza domem.

Awantura w samochodzie 17-latek wyciągnął nóż. Doszło do tragediiAwantura w samochodzie 17-latek wyciągnął nóż. Doszło do tragediiCzytaj dalej

Na wolnym powietrzu

Łukasz Szumowski zapowiada, że jeśli obserwowany trend spadkowy będzie się utrzymywał, możliwe jest poluzowanie niektórych restrykcji. Decyzja o zniesieniu obowiązku zasłaniania twarzy zostanie ogłoszona w ciągu dwóch tygodni. - Jeśli się okaże, że wskaźniki w województwach się utrzymują, to być może regionalnie będziemy wydawali taką decyzję, że w przestrzeni otwartej maseczki będzie można zdjąć, a w zamkniętych przestrzeniach, w komunikacji, w sklepach, we wszystkich miejscach, gdzie powietrze nie przepływa swobodnie one pozostaną - stwierdził Minister Zdrowia. Najprawdopodobniej zmiany nie nastąpią więc na poziomie krajowym, lecz jedynie w tych województwach lub regionach, w których spadek zakażeń okaże się wystarczający. Niewykluczone też, że nawet po poluzowaniu restrykcji mogą one być przywracane w przypadku ponownego wzrostu ilości zakażeń. Szumowski wskazuje, że decyzja w kwestii obostrzeń leży aktualnie w gestii Rady Ministrów, ale możliwe jest uproszczenie procedury i przekazanie uprawnień decyzyjnych w tej sprawie Ministerstwu Zdrowia.

Dzisiaj grzeje:
1. Śpij słodko aniołku. Wzruszający pogrzeb zamordowanej Kornelii. Morze łez w kościele
2. Ministerstwo zajęło nowe stanowisko w sprawie zakazu handlu w niedzielę. Spore zaskoczenie

Wakacje dla młodzieży

Zgodnie ze słowami Szumowskiego do połowy czerwca mamy poznać także rekomendacje dotyczące zorganizowanego wypoczynku dzieci i młodzieży. Chodzi głównie o wakacyjne obozy i kolonie sportowo-rekreacyjne, które zwykle odbywały się w tym czasie. Jest to kwestia ważna co najmniej z dwóch względów. Po pierwsze, w przypadku niemożliwości organizacji tego typu wyjazdów młodzież "uziemiona” przez ostatnie miesiące w związku z nauczaniem zdalnym, w dalszym ciągu pozbawiona będzie aktywności fizycznej. Po drugie, negatywne rekomendacje ponownie uderzyłyby w branżę turystyczną, która i tak w ostatnim czasie straciła przez kwarantannę wielu klientów.

Obrazy WawaINFO"Modlę się, żeby klienci nie nawrzeszczeli" Ile czeka się do fryzjera? SprawdziliśmyCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Można dostać nawet 10 tysięcy złotych mandatu za drobne przewinienie na mieście. Każdy powinien je poznać
  2. Reprezentantka Polski wyznała, że jest lesbijką. Zawodniczka żali się na hejt i dyskryminację
  3. Kolizja z autobusem na Trasie Łazienkowskiej. Jeden z kierowców uciekł
  4. Strażacy wyłowili ciało z Wisły. Nie wiadomo kto to, prokuratura wszczęła śledztwo
  5. Instruktorka tańca zarażona koronawirusem, szkoła poszukuje jej uczniów. "Ludzie pukali się w czoło na mój widok"
  6. Ze ściśniętym gardłem pożegnał słuchaczy i puścił Kazika. Poruszające do łez pożegnanie dziennikarza
Szczeniaki porzucone na torach czekały na śmierć. Ktoś zostawił je celowoSzczeniaki porzucone na torach czekały na śmierć. Ktoś zostawił je celowoCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News