Horror pod Warszawą. Porwał kobietę i zmuszał ją do prostytucji

Autor Julian Bakuła - 11 Grudnia 2020
W Karczewie porwana kobieta zmuszana była do prostytucji.Źródło: CEZARY PECOLD/SE/EAST NEWS

Policja z Karczewa dostała kilka dni temu zgłoszenie dotyczące 31-letniej kobiety przymuszanej przez 41-letniego mężczyznę do prostytucji w powiecie mińskim. Kobieta nie potrafiła wskazać miejsca pobytu mężczyzny, lecz policjantom z Karczewa we współpracy z funkcjonariuszami z Otwocka udało się go namierzyć i aresztować.

Przymuszał ją do prostytucji

Jak dowiadujemy się z komunikatu Komendy Powiatowej Policji (KPP) w Otwocku, 41-letni obywatel Bułgarii miał więzić swoją 31-letnią rodaczkę, stosując wobec niej groźby i przymuszając ją do uprawiania przydrożnej prostytucji w celu osiągnięcia korzyści majątkowych.

- 31-latka nie potrafiła jednak wskazać miejsca jej więzienia. Policjanci z karczewskiego komisariatu, współpracując z otwockimi kryminalnymi, w toku czynności ustalili kilka miejsc przebywania obywatela Bułgarii. W jednym z nich na terenie powiatu mińskiego funkcjonariusze zastali 41-latka. Zatrzymany trafił do policyjnej celi - relacjonuje sierż. szt. Paulina Harabin z KPP w Otwocku.

Mężczyźnie przedstawiono zarzuty

Kolejnego dnia 41-latkowi przedstawiono zarzuty bezprawnego pozbawienia wolności, zmuszania do uprawiania prostytucji, czerpania korzyści majątkowych z uprawiania prostytucji przez inną osobę oraz przywłaszczenia dokumenty tożsamości tej osoby.

Przychylając się do wniosku prokuratury, sąd zadecydował o zastosowaniu wobec mężczyzny trzymiesięcznego aresztu tymczasowego. - Czynem zagrożonym najwyższą karą jest występek zmuszania do uprawiania prostytucji, za który grozi do 10 lat więzienia - informuje sierż. szt. Harabin.

Pilna ewakuacja, jest zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne znaleziska w piwnicy jednego z bloków we WłochachPilna ewakuacja, jest zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne znaleziska w piwnicy jednego z bloków we WłochachCzytaj dalej

Porwanie w Przęsławicach

Pod koniec maja informowaliśmy na wawainfo.pl o porwaniu mieszkańca Sochaczewa, do którego doszło w Przęsławicach. Mężczyzna miał się znać z jednym z mężczyzn podejrzewanych o porwanie, który około półtora miesiąca wcześniej pożyczał mu rusztowanie.

- Kilku mężczyzn przyjechało do Przęsławic i pobiło mieszkańca Sochaczewa. Z informacji wynikało, że sprawcy wepchnęli sochaczewianina do auta i odjechali z nim w nieznanym kierunku. Próby nawiązania z nim kontaktu, nie przyniosły rezultatu. Telefon był wyłączony - relacjonowała mł. asp. Agnieszka Dzik z Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie.

Chcieli odzyskać rusztowanie?

Porwanie mogło być sposobem porywaczy na odzyskanie - pożyczonego wcześniej rusztowania. - Sam porwany uciekł i wrócił do domu. Tam go zatrzymano. Okazało się, że miał do odbycia karę pozbawienia wolności, z tym że jeśli zapłaciłby grzywnę, mógłby uniknąć tej kary. Na drugi dzień po incydencie został zwolniony do domu - tłumaczyła mł. asp. Dzik.

Porwany mężczyzna nie odniósł poważniejszych obrażeń wskutek zdarzenia. - Wobec mężczyzn zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji i zakazu zbliżania się do pokrzywdzonego na odległość mniejszą niż 100 metrów - relacjonowała mł. asp. Dzik.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Artykuły polecane przez redakcję Wawa Info:

Zobacz także, jak wygląda Południowa Obwodnica Warszawy:

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News